Roztańczone Międzylesie: Króliczki, Misiaczki, Ananaski, Super smyki, Świetliki... Dzieci tam są wprost kapitalne! [FOTO]

wtorek, 30.5.2023 08:25 1429 0

„To były piękne dni” – tak swoją relację z XXVIII Dni Międzylesia w mediach społecznościowych zaczyna sama gmina. Potwierdzamy kolejne słowa z tego przekazu: „Zobaczcie, ile radości we wspólnym świętowaniu…”. Co z tego zostanie na resztę roku?

Rzeczywiście, w Międzylesiu było w miniony weekend tak dużo atrakcji dla każdego – od najmłodszych po najstarszych mieszkańców i gości – że my obstawiliśmy „pewniaka”. Takim zawsze są występy dziecięcych grup tanecznych. Nie inaczej było na Dniach Międzylesia w niedzielę, 28 maja. Choć nie spodziewaliśmy się, że cała młoda gmina tańczy!

Króliczki, Misiaczki, Ananaski, Super smyki, Świetliki... Więcej nazw nie zapamiętaliśmy, ale były równie słodkie. I co bardzo się nam podobało: to nie tylko dziewczynki w różowych wdziankach, ale też chłopcy stylizowani na takich niegrzecznych, w bejsbolówkach na głowach. Ich taneczna interpretacja utworu „U Can’t Touch This” popularnego niegdyś rapera, jakim był  MC Hammer, to było mistrzostwo.

Mówiłem ci, ziomku
Nie możesz tego dotknąć (...)
Teraz wiesz, że chcesz tańczyć
Więc rusz się z siedzenia!

Przekaz ważny dla nastolatków, ale niech już dzieci się tego uczą. Żadnych narkotyków, bo równie ekscytujące wrażenia może dać taniec. Czy to przesłanie zatem zostanie z tych Dni Międzylesia? Oby. I jeszcze jedna oczywista oczywistość. Dzieci naśladują dorosłych. Ależ frajdą było patrzeć, jak powtarzają gesty za panią Madzią czy panią Terenią. Nie miejmy jednak złudzeń: jeśli widzą rodziców, którzy nie odkładają ani na chwilę smartfonów, sama tak będą robić. Chyba że...

Chyba że natrafią na tak modne, bo rzeczywiście uczące więcej niż wykłady, zabawy „sensoryczne”. Takie był oczywiście w Międzylesiu, a w ich animację fantastycznie angażowały się harcerki. Dzieci mogły się na przykład wytaplać w różnych dziwnych substancjach, popróbować ich, a przez to pobudzić zmysły i poznawać świat wokół. I to nie poprzez dotykanie ekranu w smartfonie, ale konkretnych rzeczy.

Oby i to pozostało po XXVIII Dniach Międzylesia. Podobnie jak setki, może nawet tysiące filmików autorstwa rodziców. Każdy chciał uwiecznić swoją pociechę. I... doskonale to rozumiemy! Dzieci są wprost kapitalne! Co się dzieje potem, że wyrastają na takich jak my dorosłych? [kot]

PS Koniecznie trzeba wspomnieć o występie chóru z czeskiego miasteczka Králíky. Ależ nasi sąsiedzi poważnie podchodzą do naszych zaproszeń! Przysyłają do nas najlepszych z najlepszych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)