Rozlicz PIT w Polanicy-Zdroju

środa, 16.3.2022 08:47 648 0

Polanica-Zdrój zachęca wszystkich mieszkańców, także tych niezameldowanych, do rozliczenia podatku za 2021 roku w swoim mieście. – Dzięki tej pomocy będziemy mogli sfinansować między innymi budowę i remonty dróg gminnych, chodników, rozwój sieci kanalizacyjnej, infrastruktury społecznej czy placówek oświatowych – mówi Agata Winnicka, wiceburmistrz Polanicy-Zdroju.

Obowiązek podatkowy dotyczy wszystkich, ale wszyscy mają też prawo wyboru, czy rozliczą się w miejscu zameldowania czy w miejscu zamieszkania. Od tej decyzji zależy, gdzie zostaną spożytkowane pieniądze z ich podatku. Władze Polanicy-Zdroju liczą, że jak najwięcej niezameldowanych polaniczan złoży deklarację w mieście, w którym żyją.

- Już po raz drugi zachęcamy do udziału w akcji „Rozlicz PIT w Polanicy-Zdroju”. Akcja informacyjna skierowana jest do nowych mieszkańców naszej gminy, którzy nie są w niej jeszcze zameldowani. To naprawdę nic nie kosztuje, a może wesprzeć rozwój Polanicy-Zdroju – mówi Agata Winnicka, wiceburmistrz Polanicy-Zdroju.

Co należy zrobić, aby wesprzeć Polanicę-Zdrój? To bardzo proste.

- Aby pieniądze z rocznego rozliczenia PIT wróciły do  gminy i wspierały jej rozwój, wystarczy, że taka osoba, która nie jest jeszcze zameldowana w Polanicy, ale jest jej mieszkańcem, w swoim zeznaniu podatkowym wskazała właśnie Polanicę-Zdrój jako miejsce zamieszkania. Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji i tym samym poprawienia komfortu życia wszystkich mieszkańców – dodaje Agata Winnicka.

Deklaracje podatkowe należy złożyć do końca kwietnia.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)