komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Road Trip Project: Młodzi Europejczycy już jutro w Kudowie-Zdroju!

poniedziałek, 9.9.2019 13:05 , komentarze: 0 , odsłony: 1935
kategorie artykułu:

Pod koniec sierpnia dwa czteroosobowe zespoły wyruszyły vanem w trasę po Europie w ramach projektu Road Trip. Podczas 5-tygodniowej podróży odwiedzą aż 30 różnych zakątków Europy. Wszystko po to, by pokazać mniej znane miejsca innym Europejczykom. Już 10 września zawitają do Kudowy-Zdroju!

W dniach 10-13 września 2019 roku czteroosobowa załoga vana, w składzie Olga, Selina, Panos i Wijnand odwiedzi Polskę. Podczas swojej podróży po starym kontynencie w ramach projektu Road Trip opowiadają za pomocą mediów społecznościowych lokalne historie, pełne inspirujących spostrzeżeń na temat ludzi i miejsc, a dzięki którym Europa jest prawdziwie wyjątkowym miejscem. Młodzi podróżnicy wyruszyli z Dublina w Irlandii, skąd następnie udają się na wschód do Niemiec, Czech, Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii i Bułgarii. Celem ich podróży jest Cypr.

Projekt Road Trip w Polsce W Polsce

10 września Road Trip Project zatrzyma się w Kudowie-Zdroju, gdzie uczestnicy odkryją korytarze labiryntu w Szczelińcu Wielkim. Drugiego dnia odwiedzą zamek Książ, który został odrestaurowany przy wsparciu funduszy unijnych oraz poznają jego historię.

12 września w Opolu dowiedzą się, jak powstają znane na całym świecie wysięgniki do kamer Movie Bird, które używane były na planach takich produkcji, jak La La Land, Star Wars, filmów o Jamesie Bondzie, czy serialu Gra o Tron. Podczas tej wizyty, Magdalena Załęcka, zwyciężczyni konkursu filmowego Young Filmmakers Competition, będącego częścią kampanii #EUandME, zaprezentuje swój krótkometrażowy film „Spisek". Tego samego dnia, Olga, Selina, Panos i Wijnand dowiedzą się również o lokalnym projekcie Hard Beans - kawiarni w której wypalane są ziarna kawy.

13 września poznają dumę śląskiego górnictwa – kopalnię Guido w Zabrzu. Od byłego górnika, który oprowadzi uczestników po kopalni, dowiedzą się więcej o pracy 355 metrów pod ziemią. W 1987 r. kopalnia została oficjalnie wpisana do rejestru zabytków nieruchomych i jest częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

Polka w zespole Road Trip

Uczestnicy projektu to osoby pozytywnie zakręcone na punkcie tworzenia filmów, pisania tekstów, fotografii i reportażu. W ramach ogólnoeuropejskiego castingu, spośród setek kandydatów wybrano ośmiu podróżników. Pierwszy z nich to Panos - radosny dwudziestotrzyletni Cypryjczyk, który zawsze patrzy na świat przez różowe okulary - to on jest prezenterem zespołu. Za kręcenie filmów odpowiada Wijnand, 26-letni twórca filmów dokumentalnych z Holandii. Natomiast Selina, 22-letnia Niemka, będzie tworzyła fotorelację z wyjazdu. Wśród członków załogi wyprawy jest także Olga z Katowic, która będzie pisać relacje z podróży. Olga pasjonuje się sztuką i nauką i już teraz nie może doczekać się podróży:

„Najbardziej ekscytujące w projekcie Road Trip jest to, że mamy szansę odwiedzić wyjątkowe europejskie miasta z perspektywy prezentera, copywritera, filmowca i fotografa. Odwiedzimy miejsca i inicjatywy, które dużo wnoszą do społeczeństwa, wspierają ekologię czy integrują lokalne społeczności. Cieszę się, że będziemy mogli podzielić się naszymi relacjami z podróży i zainspirować innych młodych ludzi do działania.”

Wyjątkowy projekt

Road Trip Project to unijna inicjatywa Komisji Europejskiej. Spośród setek kandydatów w ramach ogólnoeuropejskiego castingu ogłoszonego w czerwcu 2019 r., wybrano dwa zespoły. W skład każdego z nich wchodzą: operator video, fotograf, prezenter i copywriter, którzy relacjonują niemal każdy krok ich podróży.

Uczestnicy Road Trip Project podzieleni są na dwa czteroosobowe zespoły. Jeden z nich pokonuje trasę od Wysp Alandzkich do Wysp Kanaryjskich, a drugi z Irlandii na Cypr. Pod hasłem „what’s up, Europe?" podróżnicy dzielą się swoimi przeżyciami na stronie projektu Road Trip oraz na profilach mediów społecznościowych, dając początek dyskusji obejmującej całą Europę.

Więcej o Road Trip Project na: www.roadtriproject.eu

Bądź na bieżąco z mediami społecznościowymi:

Facebook: https://www.facebook.com/EUinmyregion/

Instagram: https://www.instagram.com/euinmyregion/

YouTube: https://www.youtube.com/user/RegioNetwork 

mat. pras. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.9.2020 15:58
poniedziałek, 21.9.2020 11:17
3
niedziela, 20.9.2020 11:15
wtorek, 15.9.2020 11:19
poniedziałek, 14.9.2020 11:25
poniedziałek, 14.9.2020 11:00
13
niedziela, 13.9.2020 14:17
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK