Rekord świata w pływaniu lodowym pobity! „Wszystko zaczyna się od marzeń…” – mówił nam Krzysztof Gajewski, bohater tego wyczynu [FILM]

czwartek, 20.4.2023 18:02 2237 2

Krzysztof Gajewski, specjalista niemożliwych dla zwykłych śmiertelników wyczynów, tym razem pobił rekord świata w pływaniu lodowym. 6 kilometrów w wodzie o temperaturze 4,9 °C przepłynął w zbiorniku u podnóża Czarnej Góry w ciągu 1 godziny i 46 minut.

„Jak mi się marzy, żeby wejść do wody, zrobić swoje 6 kilometrów i z uśmiechem na twarzy zakończyć zimowy sezon” – pisał przed startem pan Krzysztof. Nie było łatwo. Nie dlatego, że forma sportowa była kiepska, ale... było za ciepło! Pierwotnie wyścig pana Krzysztofa ze swoimi słabościami miał wystartować 18 kwietnia, ale woda o 0,1 °C przekraczała dopuszczalną temperaturę, czyli 5,0 °C. „Przegrywam pierwsze rozdanie w pokera z pogodą. Pływanie zimowe pod tym względem jest bezlitosne” – komentował.

Niewiele ponad 30-letni pływak musiał czekać do środy, 19 kwietnia. Ale znowu... „Szykujemy się na noc pełną emocji i kombinowania jak zaczarować wodę” – zapowiadał w mediach społecznościowych. O 7:00 rano było za ciepło. Wystartował po 10:00. Udało się! Tym razem do magicznej bariery 5,0 °C brakowało jednej dziesiątej. Ale po dobrej stronie! Tyle było w wodzie.  A na powierzchni? 1°C.

Po co pan Krzysztof to robi? Opowiadał o tym portalowi doba.pl. Obejrzyjcie ten film:

Teraz też ze spokojem, ale i pewnością siebie, wiarą w swoje możliwości i wsparcie zespołu, pisał przed startem:

„Rollercoaster emocji trwa już kilka dni. Sprawdzanie wszelkich prognoz średnio co godzinę, regularne wyjazdy z domu do Czarnej Góry (w ciągu tygodnia przejechałem ponad 2 ts. kilometrów. Ciągłe kombinowanie – kiedy obniżyć, a kiedy podnieść poziom wody w zbiorniku.

Choć takie sytuacje stresują to jednocześnie dodają uroku. Ta nieprzewidywalności ma w sobie coś pięknego. Takie chwile kształtują charakter i uczą pokory.

Przypominają mi się obydwa starty na Mazurach, Korona Jezior Polski i pierwsze w moim życiu podejście do Longest Ice Swim. Choć w różnych wydaniach to historie podobne”.

Teraz też było podobnie: udało się... Życzymy kolejnych sukcesów i żeby jeszcze młodsi czerpali inspirację z wyczynów pana Krzysztofa.

Zdjęcia: profil na fb Krzysztofa Gajewskiego.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

J 23 czwartek, 20.04.2023 21:11
Sport za PiS odnosi sukcesy .2 miliardy włożone skutkują rekordami...
PO ofajtane po pas czwartek, 20.04.2023 21:44
aleś ty dureń fizol u ciebie sport to...