Reklama i marketing w wielkim formacie: co warto wielkoformatowym?

środa, 24.5.2023 20:10 388

Druk wielkoformatowy jest szczególnie popularny w większych miastach, gdzie można zauważyć szeroki wachlarz komercyjnych zastosowań tego typu wydruków. Pojawia się głównie w formie szyldów, bannerów czy billboardów. Co warto wiedzieć o druku wielkoformatowym? Na jaki materiał się zdecydować i jaki rodzaj druku spełni Twoje oczekiwania? O tym przeczytasz w poniższym tekście.

Druk wielkoformatowy jako nośnik reklamy

Druk wielkoformatowy świetnie sprawdza się w zakresie marketingu – świadczy o prestiżu marki i przyciąga wzrok dużego grona odbiorców. Umieszczony w często uczęszczanych miejscach może zapewnić nowych klientów zainteresowanych przedmiotem reklamy lub firmą. Warto jednak pamiętać, że taki wydruk jest narażony na różne warunki pogodowe, zanieczyszczenia i inne aspekty, które mogą mieć wpływ na szybsze niszczenie się reklamy. Chcesz się dowiedzieć, co sprawi, że Twoja reklama będzie robić dobre wrażenie przez długi czas? W dalszej część tekstu przeczytasz o zaletach druku UV, który jest nowoczesną techniką druku cyfrowego.

Czym jest druk UV? Jak działa?

Działanie druku UV można porównać do zwykłych drukarek atramentowych – jedyne zasadnicze różnice to wykorzystywany rodzaj tuszu oraz sposób utrwalania wydruku. Jakiego tuszu używa się do wydruku UV? Jest to specjalny rodzaj ciekłych polimerów, które po utwardzeniu stają się niesamowicie trwałe. Taki sposób wydruku utwardza się przy użyciu światła ultrafioletowego – specjalne lampy LED są umieszczone w głowicach drukujących.

Dowiedz się więcej o druku UV: https://krugerplus.com/czym-sie-zajmujemy/druk-uv//

Jakie są zalety druku UV?

Decydując się na realizację druku wielkoformatowego, warto zastanowić się nad wyborem druku UV ze względu na jego zalety. To właśnie one sprawiają, że jest to doskonały wybór przy realizacjach wielkoformatowych. Czym charakteryzuje się druk UV?

  • użyciem palety kolorów CMYK,
  • dużą swobodą w wyborze materiałów (sztywny, elastyczny, o dowolnej fakturze),
  • możliwością wydruku białym kolorem,
  • gwarancją trwałych i wyraźnych wydruków,
  • odpornością na działanie warunków atmosferycznych i ścieranie,
  • ekologicznością.

Druk UV sprawdza się doskonale również w mniejszych formatach oraz małych i dużych nakładach. Pamiętaj, aby realizację wydruku zlecić profesjonalistom. Sprawdź portfolio drukarni, z którą chcesz nawiązać współpracę, aby obejrzeć ich dotychczasowe realizacje i projekty. Praca z doświadczonymi specjalistami jest gwarancją dobrych rezultatów i wyjątkowej trwałości.

Zobacz też: https://krugerplus.com/