komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 5 maja 2021

Ireny, Waldemara

Rehabilitacja pocovidowa finansowana w 100% przez NFZ już w Uzdrowiskach PGU

piątek, 16.4.2021 12:24 , komentarze: 2 , odsłony: 5052
kategorie artykułu:

Uzdrowiska należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk uruchamiają turnusy rehabilitacyjne dla osób, które przebyły chorobę COVID-19 i zmagają się z powikłaniami. Pobyty w sanatoriach będą finansowane w całości przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W związku z tym osoby ze skierowaniami mogą już kontaktować się z Uzdrowiskami w celu ustalenia terminu rehabilitacji.

Skierowanie na stacjonarną rehabilitację pocovidową może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego tj. lekarz pierwszego kontaktu (POZ), lekarz specjalista lub lekarz pracujący w szpitalu. Dokument wystawiany jest na druku typu „skierowanie do szpitala” na którym musi widnieć zapis: „Rehabilitacja stacjonarna świadczeniobiorcy po przebytej chorobie COVID-19”.

Program leczenia gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji przy czym rozpoczęcie rehabilitacji następuje w terminie nie późniejszym niż w okresie 12 miesięcy od zakończenia leczenia w kierunku COVID-19.

Ważnym wymogiem w kwalifikacji do leczenia jest przedstawienie wyników badań diagnostycznych, tj. EKG oraz RTG klatki piersiowej z opisem po zakończeniu ostrej fazy choroby, a także wyników badań laboratoryjnych (morfologia, OB, CRP).

Program rehabilitacji jest ustalany indywidualnie dla każdego kuracjusza. Jego celem jest poprawa wydolności wysiłkowej i krążeniowej, a także sprawności oddechowej i siły mięśniowej. Terapia obejmuje m.in. treningi wytrzymałościowe, ćwiczenia oddechowe i ogólnousprawniające, inhalacje indywidualne, a także zabiegi z zakresu balneoterapii, hydroterapii i fizykoterapii. W ramach rehabilitacji pocovidowej prowadzone są również zajęcia z zakresu psychosomatyki oraz edukacja zdrowotna, która służy zmianie stylu życia.

Rehabilitacja pocovidowa odbywa się we wszystkich uzdrowiskach grupy, tj. Uzdrowisku Świeradów, Uzdrowisku Cieplice, Uzdrowisku Połczyn oraz w Uzdrowiskach Kłodzkich.

Szczegółowe informacje udzielane są w poszczególnych uzdrowiskach:

Uzdrowisko Cieplice – telefon: 75 7551003, email: marketing@uzdrowisko-cieplice.pl
Uzdrowisko Świeradów – telefon: 75 7820600, email: marketing@uzdrowisko-swieradow.pl  Uzdrowisko Połczyn – telefon 94 3662686 lub, email: sprzedaz@uzdrowisko-polczyn.pl
Uzdrowiska Kłodzkie: - telefon: 74 8680370, email: rezerwacja@uzdrowiska-klodzkie.pl 

 

Wasze komentarze

to może czas pomyśleć o pracownikach , bo jak tak...
niedziela, 18.04.2021 10:54 autor: mefisto
niedziela, 2.5.2021 10:22
5