Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju

wtorek, 19.4.2022 09:29 1081

ul. Wojska Polskiego 23
57-320 Polanica-Zdrój
tel. 74 868 16 83
NASZA STRONA:   https://rstpolanica.edupage.org/
FBhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100057109675299
IG: https://www.instagram.com/rst_polanica/


UWAGA!
RST to szkoła z własnym internatem!Szkoła wg Rankingu Liceów i Techników portalu Perespektywy jest najlepszym technikum w powiecie kłodzkim w 2021 roku. W roku 2020 znalazła się na 16 miejscu, a w 2021 na 10 miejscu w województwie dolnośląskim zdobywając tytuł "Brązowej Szkoły"

WIĘCEJ o nas  na  fanpage'u - https://www.facebook.com/profile.php?id=100057109675299

SZKOŁA KSZTAŁCI W ZAWODACH:
1/ technik hotelarstwa ze specjalizacją pracownik pokładowy (steward, stewardessa) pod patronatem Unity Line- promy pasażerskie,
2/ technik żywienia i usług gastronomicznych pod patronatem Unity Line,
3/ technik organizacji turystyki, specjalizacja animator czasu wolnego, pod patronatem Biura Podróży Rainbow - JAKO JEDYNA SZKOŁA W POWIECIE W TYM ZAWODZIE!

ZOBACZ FILM PROMOCYJNY SZKOŁY: 


Dysponujemy doskonale wyposażoną bazą dydaktyczną i wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Nasi nauczyciele są autorami programów nauczania i różnych opracowań, a także współautorami publikacji na rzecz rozwoju uczniów i edukacji zawodowej.  

Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki na  egzaminach maturalnych i zawodowych. Szkolenie zawodowe oparte jest o ścisłą współpracę z pracodawcami, w tym umowy o partnerstwie strategicznym z firmą promową UNITY LINE, firmą Rainbow oraz  Hotelem dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju.

Nasi uczniowie wyjeżdżają na staże zagraniczne.

Staże zawodowe organizowane były m.in. na Islandii, w Grecji, w Turcji, na Majorce, we Francji, w Niemczech, we Włoszech, na Cyprze, w Chorwacji, w Austrii i Szwajcarii, na holenderskich statkach turystycznych i na promach UNITY LINE. .Uczniowie RST realizowali również dwutygodniowe staże u pracodawców w regionie w ramach systemowego programu dolnośląskiego „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” - ponad 300 staży.

Szkoła realizuje projekty Erasmus+, m.in. "Praktyczne kształcenie mistrzów na turystycznym rynku pracy", który był realizowany w latach 2017-2019.  Na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do hoteli, restauracji i biur podróży  w Irlandii wyjechało 53 uczniów RST.  Szkoła chce kontynuować  dobre praktyki zagraniczne w Irlandii i rozszerzyć ofertę o hotele w Hiszpanii.