Red Bull Zjazd na Krechę w Zieleńcu

poniedziałek, 2.2.2015 12:40 8568 1

Miłośnicy sportów zimowych stanęli na starcie zawodów Red Bull Zjazd na Krechę. Miejscem, w którym zainaugurowany został sezon zmagań o tytuł najszybszego narciarza i snowboardzisty była stacja narciarska Zieleniec. Zasada była prosta: kto pierwszy na dole, ten wygrywa!


- Do udziału w zawodach zgłosiło się 161 zawodników, którzy przyjechali do nas z całej Polski – mówi Katarzyna Frączkowska, z firmy SnowPR – Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: narciarze, narciarki oraz snowboardziści i snowboardzistki. W ten sam sposób odbyły się również finały. Do tej pory było tak, że na koniec całego cyklu był jeden masowy zjazd. W tym roku zmieniliśmy formułę i zamiast tradycyjnego, jednego wielkiego finału, odbędzie się ich aż cztery. Jest więcej energii, więcej nagród no i więcej zwycięzców.

Było o co walczyć. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody w postaci kamer GoPro, akcesoriów narciarskich oraz zestawów kosmetyków. 

W kategorii snowboard wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Szymańska (Poznań). Drugie miejsce zajęła Martyna Król (Poznań), trzecie Agata Hodowany (Kruszyn). Najszybszym snowboardzistą okazał się natomiast Józek Gąsienica Gładczan (Zakopane). Tuż za nim znalazł się Łukasz Piekaj (Wrocław) oraz Łukasz Wolak (Karpacz). Wśród narciarek pierwsze miejsce zajęła Agata Popieluch (Zakopane). Tuż za nią uplasowała się Gabriela Wójciak (Wrocław) oraz Magda Głowacka (Zabrze). Wśród mężczyzn najszybszy był Adam Sobota (Poznań). Drugie miejsce na podium zajął Michał Makowski (Wolsztyn), trzecie Artur Jakubiec (Zieleniec).


Kolejna edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę już 7 lutego w Szczyrku.

HARMONOGRAM RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

7 lutego - Szczyrk, Juliany
21 lutego - Białka Tatrzańska, Kotelnica Białczańska
28 lutego - Zakopane, Polana Szymoszkowa 

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 03.02.2015 08:35
Artur Jakubiec jest mieszkańcem Dusznik-Zdroju, ale jak zwykle trzeba promować...