komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

Raport z tras narciarstwa biegowego w Górach Bialskich

poniedziałek, 11.1.2021 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 102
kategorie artykułu:

W Górach Bialskich ponownie spadł śnieg, miejscami przybyło ok. 5- 8 cm świeżego puchu. Ratrak "MIŚ" wyjechał na trasy po polskiej stronie gór, zakładając nowy ślad od parkingu w Bielicach na DRODZE REZERWATOWEJ ORAZ NA CZARNYM DUKCIE w kierunku PRZEŁĘCZY SUCHEJ i dalej DROGĄ MARIANNY do NOWEJ MORAWY. Łącznie przygotowanych w Górach Bialskich jest ok 120 km szlaków narciarstwa biegowego (po stronie polskiej i czeskiej).

Ślad zakładany jest pod "klasyk" ale na DUKCIE NAD SPŁAWAMI można biegać też "łyżwą". Warunki śniegowe na trasach są wyśmienite, małe problemy z ilością śniegu mogą pojawić się w okolicach trasy Przeł. Sucha - Nowa Morawa w okolicach parkingu w Nowej Morawie.

Uwaga!!! W dniach 11 i 12 stycznia Nadleśnictwo Lądek Zdrój planuje na odcinku ok 1 km. od parkingu w Bielicach, wzdłuż zielonego szlaku prowadzącego w kierunku Rudawca (Dolina Białej Lądeckiej) prace leśne. Prosimy o uwagę na tym odcinku, ponieważ wjedzie tam ciężki sprzęt do przewożenia drewna. Po wywiezieniu drewna gminny ratrak założy w tym miejscu ślad ponownie.

Cetik Stronie Śląskie

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 12:21
środa, 13.1.2021 11:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele