Radków: 14 milionów złotych ma kosztować hala sportowa, pod której budowę wmurowano kamień węgielny

piątek, 24.3.2023 19:11 632 0

9 milionów złotych z Rządowego Funduszu „Polski Ład” i 5 milionów złotych ze środków własnych gminy Radków. Tyle ma kosztować hala sportowa, która budowana jest przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie.

Wmurowania kamienia węgielnego oraz podpisania aktu erekcyjnego pod budowę nowej hali dokonali m.in. ci, którzy uważają się za ojców sukcesu: burmistrz Jan Bednarczyk, starosta kłodzki Maciej Awiżeń oraz politycy PiS: minister Michał Dworczyk, senator Aleksander Szwed oraz poseł Marcin Gwóźdź.

W akcie erekcyjnym czytamy, że „to szczytna inicjatywa osób i instytucji, którym bliskie są troska o młode pokolenia i dbałość o ich sportowy rozwój”. Tzw. pełnowymiarowy obiekt wraz z widownią i zapleczem socjalnym, powstaje przy ul. Jagiellońskiej

„Nowa hala jest potrzebna przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, dbania o ich rozwój i zdrowie. Będzie też z pewnością bazą do rozwoju talentów” – ocenił poseł Gwóźdź.

Goście tego wydarzenia od burmistrza Bednarczyka dostali w prezencie egzemplarze historii Radkowa autorstwa Tadeusza Biedy„Królewska perła Gór Stołowych. Radków na przestrzeni dziejów”. Ciekawe, czy w kolejnych wydaniach tego dzieła, znajdzie się uroczystość z 24 marca 2023 roku, którą poseł nazwał „historyczną chwilą dla mieszkańców gminy Radków”. [kot]

Zdjęcia: profil na fb posła Marcina Gwoździa.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)