Puchar Polski Nordic Walking 2015

niedziela, 28.6.2015 12:50 8686 0

350 zawodników wzięło udział w zorganizowanym 27 czerwca w Polanicy-Zdroju, Pucharze Polski Nordic Walking.

- W Polanicy-Zdroju gościmy już po raz piąty jednak po raz drugi jest to Puchar Polski. W tym roku w całym cyklu Pucharu Polski Nordic Walking mamy sześć miejscowości - wyjaśnia organizator zawodów, Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking - Na listach startowych znalazło się 350 uczestników, którzy startują w 46 kategoriach wiekowych. Przygotowaliśmy 3 trasy: półmaraton czyli dystans 21km 97,5m oraz 5 i 10 km. 

Wśród uczestników zawodów znaleźli się się m.in. prezes Polskiej Federacji Nordic Walking, Olgierd Bojke oraz mistrz Polski Instruktorów Nordic Walking, Michał Zarębski.

- Polanica wyrasta na takie miejsce, o którym mówi się, że są to nieoficjalne Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Z uwagi na konfigurację terenu, na piękno tego miasta ludzie tutaj bardzo chętnie przyjeżdżają i bardzo dobrze je wspominają – mówi Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking.

- Trasa niezwykle urokliwa, piękne tereny, ale muszę przyznać, że trochę za dużo asfaltu a w szczególności tych dużych płyt betonowych, które utrudniają prawidłowe uprawianie techniki nordic walking – ocenia Michał Zarębski, Regatta Nordic Team Częstochowa.

Zawody w Polanicy-Zdroju są drugą odsłoną tegorocznego Pucharu Polski Nordic Walking. Kolejne edycje zorganizowane zostaną w Osielsku, Hajnówce oraz Elblągu. Finał odbędzie się 3 października w Gdańsku. 

Wyniki dostępne są na stronie http://www.pfnw.eu/

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)