Przysięga wojskowa elewów turnusu służby przygotowawczej [Foto]

poniedziałek, 2.8.2021 09:23 921 0

W 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej  uroczystą przysięgą wojskową zakończył się VII turnus służby przygotowawczej.

Po przyjęciu meldunku przez Dowódcę 22.kbpg oraz podniesieniu flagi państwowej RP nastąpił najważniejszy moment uroczystości – wypowiedzenie słów roty przysięgi wojskowej. Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar 22.kbpg dostąpiło czterech wyróżnionych szeregowych elewów, którzy w czasie trwania szkolenia wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem, wzorową postawą oraz bardzo dobrymi wynikami.

Po złożeniu przysięgi i błogosławieństwie, którego udzielił ks. ppłk Władysław Jasica, głos zabrał Dowódca 22. kbpg ppłk Marcin Sudek. Podziękował zaprzysiężonym żołnierzom za chęć służenia Ojczyźnie oraz za wysiłek włożony w dotychczasowe szkolenie. Podkreślił, że przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Słowa Roty kryją w sobie wartości, które nadają sens żołnierskiej służbie, jednocześnie ucząc odpowiedzialności i dyscypliny.

Następnie reprezentant przysięgających żołnierzy podziękował Dowódcy 22.kbpg oraz instruktorom za wkład i ogrom pracy włożony w szkolenie oraz przygotowanie do uroczystej przysięgi.

Za osiągnięcie najlepszych wyników i dyscyplinę podczas szkolenia Dowódca 22.kbpg ppłk Marcin Sudek wyróżnił czterech szeregowych elewów listami gratulacyjnymi.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.

 

źródło: 22KBPG 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)