Przygotowania do sezonu ligowego siatkarek MMKS Kłodzko

wtorek, 27.9.2016 09:28 2932 0

Kadetki i młodziczki przed  rozpoczęciem Ligi Dolnośląskiej, pilnie trenowały pod okiem trenera Antoniego Machcińskiego na obozie sportowym, który w tym roku odbył się w Łebie. Łącznie udział w nim wzięło prawie sześćdziesiąt dziewcząt. Ponadto nasze siatkarki grywały w turniejach towarzyskich, wszystko po to aby jak najlepiej wypaść w zbliżającej się Dolośląskiej Lidze. 

 

Kadetki uczestniczyły w turniejach wojewódzkich w Jaworze i Świdnicy. W Jaworze mecze rozgrywano w dwóch grupach , każdy mecz rozgrywany był do 2 setów. Zawodniczki MMKS Kłodzko zremisowały 1:1 z AZS AWF Wrocław, następnie również zremisowały 1:1 z MKS Świdnica i o kolejności miejsc zadecydował stosunek małych punktów, który niestety był najgorszy, dając nam III miejsce w grupie i ostatecznie V miejsce w turnieju.  Turniej w Świdnicy dziewczęta zakończyły również na V miejscu. W grupie eliminacyjnej wygrały mecz z SMS Wrocław, przegrały Z Olimpią Jawor i MKS Świdnica zajmując III miejsce w swojej grupie. W grach o miejsca V -VIII kadetki MMKS Kłodzko po wygraniu z Impelem Wrocław i pokonaniu MKS Świdnica II zajęły ostatecznie V miejsce w turnieju.

Kadetki z Kłodzka wystąpiły w następującym składzie:  Magdalena Kurowska, Julia Kulewicz, Julia Szymczyk, Kamila Żołnierz, Julia Piętka, Joanna Krzysiak, Malwina Majka, Ilona Majda, Klaudia Sochacka. Z powodu kontuzji nie wystąpiła w turniejach Paulina Synus


Młodziczki MMKS Kłodzko w tym samym czasie rozgrywały turnieje w Bielsku Białej i W Wieliczce. Na turnieju w Bielsku Białej spisały się bardzo dobrze. W grupie eliminacyjnej wygrały, z MOSM Tychy 3:0, ze Skawą Andrychów 2:1, przegrały z MOS Wola Warszawa 0:3. W strefie medalowej w meczu o I -II miejsce MOS Wola Warszawa pokonał Energetyk Poznań 2:0, a w meczu o miejsce III - IV nasze młodziczki pokonały zespół z BKS Bielsko Biała 2:0. Brązowe medale tego turnieju zdobyły: Zosia Lis, Karolina Gołębiowska (najlepsza zawodniczka w naszym zespole, wybrana przez trenerów), Wiktoria Fil, Wiktoria Senator, Blanka Śledź, Marysia Jachowicz, Martyna Kośko, Nicoll Ożarowska. Te same zawodniczki wsparte Jagodą Koźlik i Nicoll Bielską, tydzień później uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Młodziczek,  oraz w Turnieju Minisiatkówki "czwórek” (skład : Marysia Głąba, Małgosia Zmarzłowska, Kasia Wybraniec, Ola Suchorzyńska, Dagmara Szymkowiak) W turnieju Młodziczek startowało 10 drużyn, zaś w "CZWÓRKACH” 18 zespołów. Młodziczki MMKS Kłodzko zremisowały z MKS Kluczbork 1:1, pokonały zespół z Gorlic 2:0, w następnej grupie wygrały z Komprachcicami 2:0, pokonały BAS Białystok 2:0 i zremisowały z Sandecją Nowy Sącz 1:1, kwalifikując się do ścisłego finału. W finale po bardzo dobrym spotkaniu ulegliśmy MOS Wieliczce 1:2, zajmując w turnieju świetne II miejsce. III miejsce w zawodach zdobyła Sandecja Nowy Sącz pokonując MKS Zawiercie 2:0.  Nasze "czwórki "zajęły w turnieju bardzo mocno obsadzonym (z mistrzem i  wicemistrzem Polski trójek z lipca 2016 r.) ostatecznie VIII miejsce.  

Liczymy na wysokie osiągnięcia naszych dziewcząt oraz wysoką frekwencję kibiców. Pierwszy mecz już 1 października  o godzinie 13.30 rozegrają kadetki w hali KCKSiR  w Kłodzku. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)