Przekroczyli dopuszczalną prędkość i stracili prawo jazdy

czwartek, 20.5.2021 13:43 774 1

Policjanci zatrzymali kierowców, którzy na drogach powiatu kłodzkiego przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Przypominamy, że funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie jak i dynamicznie przy użyciu radiowozu z videorejestratorem.

- W środę, 19 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kolejne działania na terenie naszego powiatu. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawniali przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym i zatrzymali kolejnych kierujących, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.  Jeden z nich, 23-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, pędził przez miejscowość Szalejów Górny z prędkością  118 km/h, czyli o 68 km/h szybciej niż pozwala na to obowiązujące tam ograniczenie prędkości. Z kolei drugi, 54-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, w miejscowości Gorzuchów,  jechał z prędkością 109 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje limit prędkości do 50km/h. Obaj kierowcy zastali ukarani wysokimi mandatami oraz otrzymali po 10 punktów karnych. Zostały im też zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

Apelujemy do kierujących, aby zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy oraz zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Ponadto przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 20.05.2021 14:22
Dobrze im tak