Przekroczył dopuszczalną prędkość i stracił prawo jazdy

środa, 3.8.2022 13:36 218 0

Przez trzy najbliższe miesiące nie będzie mógł kierować pojazdami 50- letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci do kontroli drogowej w Nowej Rudzie. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził swoim autem z prędkością 105 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli mandat w wys. 1500 złotych i punkty karne.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku dbając o bezpieczeństwo na drogach codziennie kontrolują prędkość kierujących. Mandaty karne w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości  zaczynają się od 800 złotych, a wcześniej maksymalny wymiar kary wynosił do 500 złotych.           

Policjanci  kłodzkiej drogówki w Nowej Rudzie zatrzymali do kontroli 50-letniego mężczyznę. Kierowca w terenie zabudowanym jechał samochodem z prędkością 105 km na dozwolonej "pięćdziesiątce", czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nałożyli mandat karny w wysokości 1500 złotych. Kierujący za popełnione wykroczenie otrzymał również 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Przypominamy, że obecny taryfikator za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 55 km/h  w obszarze zabudowanym przewiduje grzywnę – mandat karny w wysokości do 1500 złotych. Ponadto kierującemu za popełnione wykroczenie naliczane są punkty karne.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)