Przekroczył dopuszczalną prędkość i stracił prawo jazdy

wtorek, 10.5.2022 14:57 564 0

Przez trzy najbliższe miesiące nie będzie mógł kierować pojazdami 34-letni mężczyzna, którego wczoraj zatrzymali policjanci do kontroli drogowej na terenie Gminy Kłodzko. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził swoim autem z prędkością 104 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli mandat i punkty karne.

Wczoraj wieczorem na terenie Gminy Kłodzko policjanci kłodzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 34-letniego mężczyznę. Kierowca w terenie zabudowanym kierował samochodem z prędkością 104 km na dozwolonej "pięćdziesiątce", czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli mandat  w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Przypominamy, że obecny taryfikator za przekroczenie dopuszczalnej prędkości przewiduje grzywnę – mandat karny w wysokości do 2500 złotych. Ponadto kierującemu za popełnione wykroczenie naliczane są punkty karne.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)