Przed nami kolejna odsłona Festiwalu Aktorstwa Filmowego w Bystrzycy Kłodzkiej

środa, 2.10.2019 14:39 2649 1

Przed nami ósma edycja Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Wydarzenie po raz kolejny zagości również w Bystrzycy Kłodzkiej, a o tym co przygotowano w ramach tegorocznego programu poinformował podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej, dyrektor naczelny festiwalu - Stanisław Dzierniejko. W spotkaniu z mediami udział wzięła również burmistrz Renata Surma oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – Ewelina Walczak. 

 - Każdego roku zapraszamy miasta, które są miastami partnerskimi do współudziału w Festwialu Aktorstwa Filmowego. W tym roku są to obok Bystrzycy Kłodzkiej są to również Siechnice, Strzelin i Oleśnica. W przyszłym roku będą to kolejne miasta. Chciałem podkreślić, że Bystrzyca Kłodzka to wyjątkowo gościnne miasto, wyjątkowo przychylne władze i wyjątkowo kompetentni ludzie na stanowiskach w Ośrodku Kultury. W innych ośrodkach, z którymi współpracuję podaję przykład  Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie wszystko jest zapięte na ostatni guzik - mówił podczas konferencji Stanisław Dzierniejko.

Dyrektor festiwalu przedstawił także tegoroczny program. 

- W tym roku dwa dni w Bystrzycy Kłodzkiej tj. 22-23 października. Chcemy pokazać coś dla młodych, będzie to monokomedia w wykonaniu znakomitej aktorki Joanny Szczepkowskiej  pt. "Goła baba". To nie ma nic wspólnego z rozbieraniem się. To bardzo przewrotny tytuł i świetna komedia. Tego samego dnia wystąpi Zbyszek Zamachowski ze swoim recitalem pt. "Nie tylko o miłości". Następnego dnia tj. 23 października odbędą się warsztaty aktorskie ze znanym aktorem, Robertem Gonerą. Będzie z nim także rozmowa o filmie i zawodzie aktora, którą będę miał przyjemność poprowadzić. Wieczorem  kolejny znakomity aktor Piotr Machalica z najnowszym recitalem pt. "Kofta, jakoś leci". Mam nadzieję, że to będą dwa udane dni, wypełnione fajnym repertuarem, a artyści, których tutaj wymieniłem są gwarantem, że tak będzie - zapowiedział dyrektor. 

           W konferencji prasowej wzięli również udział uczniowie z bystrzyckiego liceum. 

Nieodpłatne bilety na wydarzenia będzie można odbierać już od 8 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej przy ul. Wojska Polskiego.  

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Liam piątek, 04.10.2019 23:02
Moni niet, Stasia niet, to może słaba impreza być...