Przebudowa biblioteki w Wojborzu na ukończeniu [Foto]

niedziela, 13.9.2020 13:43 1425 2

Od listopada 2019 roku, Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich realizuje inwestycję w zakresie remontu i przebudowy filii bibliotecznej w Wojborzu. Wartość inwestycji wynosi ponad 900 tys. złotych. 

Zadanie realizowane jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Biblioteka uzyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości blisko pół miliona złotych. Operatorem programu jest Instytut Książki.

- Ostatnim etapem inwestycji był montaż pomp ciepła. Już we wrześniu będziemy przenosić księgozbiór z użyczonego lokalu z miejscowej Szkoły Podstawowej do wyremontowanej siedziby w Wojborzu 138. Następnie wyposażenie wnętrz w nowoczesne aranżacje i technologie oraz zagospodarowanie skweru przed obiektem. Na ten cel gmina Kłodzko pozyskała środki finansowe w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” otrzymując dofinansowanie na realizację zadania pod nazwą "Zakup wyposażenia Biblioteki Publicznej w Wojborzu oraz zagospodarowanie skweru przed budynkiem, poprawiające warunki życia i aktywizujące mieszkańców". Całkowita wartość projektu wynosi 60 000,00 złotych, z czego 50% to dofinansowanie. Przewidywane oddanie biblioteki do użytkowania to koniec października lub pierwsza połowa listopada – zapowiada Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

Podczas uroczystości podpisane zostanie partnerstwo publiczno-społeczne na rzecz rozwoju czytelnictwa, między innymi poprzez współpracę z lokalnymi organizacjami i mieszkańcami, a także w lokalnym partnerstwie z instytucjami publicznymi, w tym m.in. z miejscową Szkoła Podstawową, Klubem Seniora, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ośrodkiem Kultury, Młodzieżową Radą Gminy Kłodzko.

Na zdjęciach stan robót inwestycyjnych w sierpniu 2020 roku.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

pękam ze śmiechu poniedziałek, 14.09.2020 08:46
kanalizacje, drogi, pobocza , ciągi pieszo rowerowe reszta to potem gmina...
poniedziałek, 14.09.2020 05:07
Coraz mniej czytających, wszystko można mieć w telefonie... Tyle kasy,...