Prowadził samochód, mając 2,6 promila. Został złapany na gorącym uczynku

piątek, 26.11.2021 11:21 988 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku wczoraj zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wskazało, że kierujący samochodem miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując olbrzymie zagrożenie na drodze.

Wczoraj w Kłodzku o godz.15.30 policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Po przebadaniu kierującego policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwy i ma 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Źródło: KPP Kłodzko

Dodaj komentarz

Komentarze (0)