komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 21 lutego 2020

Eleonory, Fortunata

Prowadził autokar będąc pod wpływem alkoholu [Foto]

piątek, 14.2.2020 11:10 , komentarze: 17 , odsłony: 4869
kategorie artykułu:

Akcja kontrola „Bezpieczny Autokar” prowadzona jest w okresie ferii oraz wakacji przez Inspekcję Transportu Drogowego od wielu lat. W ramach tych działań sprawdzana jest m. in. trzeźwość oraz czas pracy kierowców, a także stan techniczny pojazdów. Pomimo corocznych informacji oraz przestróg w dalszym ciągu zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy.

Taki właśnie kierowca został zatrzymany do kontroli 13 lutego przed południem w Jeleniowie k/Kudowy Zdroju przez inspektora z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej ITD. Kierujący prowadził autokar przewożąc grupę pasażerów (w tym także dzieci).

W trakcie kontroli na podstawie badań alkosensorem inspektor ustalił, iż prowadzący pojazd jest pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone pomiary wykazały, że stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza dopuszczalną wartość i w przeliczeniu wynosi około 0,26 promila, wobec czego kierowca popełnił wykroczenie wskazane w art. 87 Kodeksu Wykroczeń. Zgodnie z prawem pijanemu kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy. 

Inspekcja Transportu Drogowego apeluje o trzeźwość za kierownicą bowiem pijani kierowcy to ogromne zagrożenie. Pomimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości za kierownicą w dalszym ciągu zdarzają się przypadki kierowania pojazdami przez pijanych kierowców, co szczególnie jest niebezpieczne przy przewozie większej grupy pasażerów, w tym dzieci ponieważ kierowca stawia na szali życie i zdrowie nie tylko swoje i innych kierowców ale również pasażerów.

 

Wasze komentarze

Niech alkomat sfiskalzujom bo daty ni zgodne som a tak...
piątek, 14.02.2020 16:40 autor: Dkl
Ortografia się kłania
sobota, 15.02.2020 22:48 autor: Yghy
Czym się chwalą a jak wezwiesz ich do wycieczki szkolnej...
piątek, 14.02.2020 12:16 autor: Tak jest
wczoraj, 12 godz temu
21
poniedziałek, 17.2.2020 12:10
11
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele