komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Promocja powiatu kłodzkiego w Górach Orlickich

środa, 21.8.2019 09:31 , komentarze: 0 , odsłony: 1942
kategorie artykułu:

W miniony weekend po czeskiej stronie granicy w Králíkách odbyła się duża impreza promocyjna pn. „Akcja Cihelna”. To wyjątkowe  widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcji historycznej, a także wielka parada, promocja sprzętu i wyposażenia historycznego oraz współczesnych pojazdów.

Głównym punktem 22 edycji przedsięwzięcia był historyczny pokaz walki o twierdzę, który z wielkim rozmachem zorganizowany został 17 sierpnia br. na terenie Muzeum Wojskowego Králíky i obiektu K-S 14 „U Cihelny". Celem organizowanego widowiska było przypomnienie walk wyzwoleńczych, które miały miejsce pod koniec drugiej wojny światowej w związku z przymuszeniem rządu Czechosłowacji do odstąpienia terenów przygranicznych (Sudety).

Inscenizacje batalistyczne z udziałem grup rekonstrukcyjnych dopełniła wystawa zarówno zabytkowego jak i nowoczesnego sprzętu wojskowego oraz pokazy Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, czeskiej Służby Więziennej, Policji Republiki Czeskiej oraz Służby Celnej.

Na imprezie nie zabrakło stoiska powiatu kłodzkiego, na którym przedstawiciele Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury, Renata Gajek-Bogusz i Adrian Rowiński, promowali atrakcje turystyczne ziemi kłodzkiej. Wydane w ramach projektu „Otwarte drogi pogranicza” foldery z opisem atrakcji turystycznych powiatu, mapy i gadżety cieszyły się dużym zainteresowaniem kilkunastu tysięcy uczestników wydarzenia, w tym mieszkańców oraz czeskich i polskich turystów pasjonujących się historią wojenną.

Ziemia kłodzka to dla licznie przybyłych na inscenizację gości bardzo atrakcyjne turystycznie miejsce, znajdujące się w pobliżu granicy i obiektów fortyfikacyjnych Gór Orlickich.

 źródło: SPKłodzko

 

Wasze komentarze

czwartek, 26.11.2020 08:49
wtorek, 24.11.2020 18:31
wtorek, 24.11.2020 18:05
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK