Promocja dla pasjonatów Zieleńca: darmowy karnet dołączany do noclegów

czwartek, 30.10.2014 10:49 1979

Zieleniec już dziś zachęca do dłuższego skorzystania z uroków zimy. Na wszystkich, którzy zdecydują się na kilkudniowy pobyt w ośrodku w niskim sezonie, przygotowano darmowy karnet na wyciągi.

Malowniczo położony ośrodek narciarski ma kolejną niespodziankę dla narciarzy i snowboardzistów. Osoby, które zarezerwują minimum 5 noclegów w jednym z pensjonatów z poniższej listy, otrzymają bezpłatny karnet na korzystanie z uroków jednego z największych w Kotlinie Kłodzkiej ośrodka narciarskiego. Promocja dotyczy osób, które zarezerwują nocleg w okresie od początku sezonu do 24 grudnia oraz po 2 marca do końca sezonu. 

Które pensjonaty oferują darmowe karnety? 

W akcji bierze udział aż 14 pensjonatów, a są to: Absolwent, Agal, AZS Straszny Dwór & Stokłos, Bajka, Chata Zieleniecka, Hanka Relax&SPA, Hotel Zieleniec, Jakubcówka, Mieszko, Nartorama, Pegaz, Pod Orlicą, Ski & Spa, Vital & Spa Resort Szarotka.

Osoby, które we wskazanym terminie wykupią noclegi w Zieleńcu, otrzymają darmowy karnet na wszystkie wyciągi. Przykładowo: wykupienie 5 noclegów zagwarantuje karnet na 4 dni jazdy, 6 noclegów pozwoli na korzystanie z zimowych atrakcji przez 5 dni, a w przypadku 7 noclegów karnet obejmie 6 dni zjazdów. Karnet na każdy dzień ważny jest w godzinach 9.00-16.00 i obowiązuje na wszystkich czynnych w tym okresie wyciągach Zieleniec Ski Arena. 

Zimowa jazda na wszystkich wyciągach 

Przypominamy, że w tym roku Zieleniec wprowadził jeden karnet na wszystkie wyciągi. Dzięki temu narciarze i snowboardziści będą mogli korzystać z zimowych atrakcji Zieleńca na ponad 21 kilometrach tras.

Karnet na wszystkie wyciągi to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na amatorów sportów zimowych w zbliżającym się sezonie. Za kilka tygodni ruszy nowa kolej kanapowo-gondolowa, która znacznie uatrakcyjni pobyt na stoku. Istnieje także możliwość zakupienia karnetów jeszcze przed sezonem, w promocyjnych cenach. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej ośrodka.

 

Zieleniec Ski Arena

***
Zieleniec, położony na wysokości ok. 950 m. n.p.m., jest największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej (jednym z większych w Sudetach). Stanowi dzielnicę Dusznik-Zdroju. Panuje tam specyficzny mikroklimat (jedyny taki w Polsce), zbliżony do alpejskiego. Ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza, tutejszy mikroklimat wymusza na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie. Północne stoki Zieleńca, doskonałe tereny narciarskie oraz duża ilość opadów w okresie zimowym (1300 mm w ciągu roku, z czego 40% przypada na okres od listopada do marca) sprawiają, że śnieg leży w Zieleńcu blisko 150 dni