Prokuratura zaskarżyła wyrok w sprawie opiekunki Villas

poniedziałek, 12.1.2015 08:55 3127 1

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku zaskarżyła wyrok w sprawie wieloletniej opiekunki Violetty Villas. Elżbieta B. skazana została na 10 miesięcy więzienia za nieudzielenie pomocy artystce w okresie bezpośrednio poprzedzającym jej śmierć. Sąd uniewinnił ją jednak z zarzutu psychicznego i fizycznego znęcania się nad diwą. Z tym nie zgadza się właśnie kłodzka prokuratura.

- Prokuratura Rejonowa w Kłodzku skierowała do Sądu Okręgowego w Świdnicy apelację w sprawie dot. opiekunki Wioletty Villas. W ocenie prokuratora zgromadzony materiał dowodowy dawał podstawę do przyjęcia, że zachowanie pani Elżbiety B. stanowiły formy psychicznego znęcania się nad panią Villas i będzie domagał się uchylenia wyroku w tym zakresie - wyjaśnia Ewa Ścieżyńska z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 

Prokurator uznał, że sąd niewłaściwie ocenił zgromadzony materiał dowodowy, a w szczególności zeznania świadków uznając, że dawały one podstawy do przyjęcia sprawstwa i winy Elżbiety B.  

Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Świdnicy. Za przestępstwo psychicznego i fizycznego znęcania się nad drugą osobą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 r. w swoim domu, w Lewinie Kłodzkim. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała złamanie prawej kości udowej oraz urazy klatki piersiowej. W płucach Violetty Villas wykryto zatory tłuszczowe. W organizmie nie wykryto natomiast ani alkoholu ani środków psychotropowych.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

poniedziałek, 12.01.2015 20:39
powinno byc napisane Villas