komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 16 października 2019

Gawla, Ambrozego

Proces przygotowania dokumentacji na drogę Świerki - Włodowice rozpoczęty

wtorek, 11.6.2019 09:04 , komentarze: 1 , odsłony: 251
kategorie artykułu:

Zarząd Powiatu Kłodzkiego mając na względzie zły stan drogi Świerki – Włodowice, dzięki poczynionym oszczędnościom w budżecie powiatu w innych obszarach, udało się na sesji w maju, wprowadzić  do budżetu – zadanie, polegające na wykonaniu mapy do celów projektowych dot. drogi Świerki-Włodowice. 

Przewidziany koszt przygotowania mapy to 46 tys. zł. , dotyczy odcinka blisko 10 km drogi.

W chwili obecnej trwa postępowanie w celu wyłonienia wykonawcy tej mapy, termin wykonania zadania to 30.10.2019 r.

Po przygotowaniu mapy do celów projektowych, kolejnym etapem tej inwestycji będzie przygotowanie dokumentacji technicznej, przewidywany koszt to 120 tys. zł., i to zostanie  zadanie wprowadzone do budżetu powiatu w roku 2020, co z kolei pozwoli na jesień przyszłego roku, na złożenie wniosku na I etap zadania do Funduszu Dróg Samorządowych, pod warunkiem, że zostanie ogłoszony nabór wniosków.

Jeżeli inwestycja otrzyma wsparcie z Funduszu, to zadanie będzie realizowane 2021 roku. 27 maja br. na spotkaniu w starostwie, Piotr Marchewka członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego wraz z Panią Adrianną Mierzejewską wójt gminy Nowa Ruda, szczegółowo omówili plany inwestycyjne i remonty dróg, które ze względu na zły stan wymagają prac remontowych. Omówiono priorytetowe inwestycje, które miałyby być wykonywane w pierwszej kolejności, na których gminie również zależy. Zostały ustalone wspólne działania oraz wyrażona chęć Pani wójt w partycypowaniu w kosztach, w taki sposób, żeby zadania miały szanse być wykonane. Bez udziału gminy, powiat sam nie jest w sanie wykonać wszystkich niezbędnych remontów dróg ze względu na ograniczoną ilość środków. Z ubiegłych lat mamy już doświadczenie we wspólnym finansowaniu z gminą takich inwestycji, z korzyścią dla naszych mieszkańców. 

I tym razem na takie zaangażowanie samorządu gminnego liczymy. Na spotkanie dotyczące remontu dróg w gminie Nowa Ruda do starostwa nie przybyła, pomimo zaproszenia, przewodnicząca Rady gminy Bożena Sołek-Muzyka. Nie otrzymaliśmy, też żadnej informacji o przyczynie nieobecności Pani przewodniczącej. To podczas takich spotkań roboczych, wypracowuje się wspólne decyzje co do realizacji inwestycji. To na takich spotkaniach omawia się priorytetowe potrzeby gminy i mieszkańców. Nie są do tego potrzebne światła kamer, lecz rzeczowa rozmowa, w kwestii potrzeb i planów, ale również współpracy i zaangażowania poszczególnych, niezależnych samorządów (gminy, powiatu).

Starostwo Powiatowe w Kłodzku 

 

Wasze komentarze

Może o mapę drogi Walditz- Königswalde poprosic stronę niemiecką?...
wtorek, 11.06.2019 20:59 autor: Maschinengewehrschütze
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
wtorek, 15.10.2019 12:42
wtorek, 15.10.2019 07:21
poniedziałek, 14.10.2019 13:32
3
poniedziałek, 14.10.2019 11:08
26
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele