Prestiżowe wyróżnienie dla Tomasza Duszyńskiego, autora serii kryminałów o dawnym Kłodzku

sobota, 26.11.2022 17:08 1000 3

Tomasz Duszyński – pisarz, który jest nam szczególni bliski ze względu na kryminały historyczne z serii „Glatz”, której akcja dzieje się w przedwojennym Kłodzku i jego okolicach – otrzymał 26 listopada prestiżowe wyróżnienie: Dolnośląski Klucz Sukcesu.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to nagroda przyznawana corocznie wybitnym osobowościom, firmom, instytucjom i samorządom, osiągającym sukcesy w wielu dziedzinach, które jednocześnie przyczyniają się do promocji i podnoszenia rangi Dolnego Śląska. Tomasz Duszyński został wyróżniony za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce.

„Dziękuję kapitule, ale przede wszystkim mieszkańcom Strzelina [tam pisarz mieszka] i Czytelnikom. (…) Wspólnie udaje nam się stworzyć coś, co zauważają na Dolnym Śląsku i w Polsce – napisał Tomasz Duszyński na swoim profilu na fb.

– To dzięki Państwa pracy Dolny Śląsk stale się rozwija – ocenił wyróżnionych Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. A kto, oprócz Tomasza Duszyńskiego, dostąpił tego zaszczytu? M.in. aktorka Kinga Preis, jako największa osobowość w promocji regionu, prof. Marcin Drąg, Kazimierz Janik (pośmiertnie) czy prof. Janusz Zaleski. [kot]

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

xyz niedziela, 27.11.2022 11:28
PiS docenia ludzi kreatywnych i spokojnych. ..Brawo dla Pana takich...
niedziela, 27.11.2022 12:51
"takich ludzi potrzeba w pis takich ludzi" - potrzeba raczej...
Glatz fan sobota, 26.11.2022 17:50
PANIE TOMASZU WIELKIE GRATULACJE :)