komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 8 kwietnia 2020

Cezaryny, Dionizego

Prelekcja Krzysztofa Łagojdy w Dusznikach-Zdroju

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1174
kategorie artykułu:

Muzeum Papiernictwa zaprasza na prelekcję historyka młodego pokolenia Krzysztofa Łagojdy pt. „Sytuacja społeczno-polityczna w Dusznikach-Zdroju w pierwszych latach po zakończeniu II wojny światowej”, która odbędzie się w piątek, 28 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Temat wypełnia poważną lukę w stanie badań dot. dziejów Dusznik-Zdroju po 1945 r. Podczas spotkania zostanie również poruszona kwestia szkoły dywersantów, która miała zostać założona w Dusznikach przez Niemców w ostatnich miesiącach II wojny światowej. Prelegent przedstawi metody działania ówczesnego aparatu bezpieczeństwa, analizując śledztwo prowadzone w tej sprawie przez organa bezpieczeństwa komunistycznej Polski. 

Wykład nawiązuje do artykułu Krzysztofa Łagojdy "Tu i ówdzie grasują wilkołaki" z najnowszego "Rocznika Muzeum Papiernictwa". Podczas prelekcji można będzie zakupić go w promocyjnej cenie.

Pół godziny przed wykładem odbędzie się wernisaż ekspozycji Krzysztofa Radzimierskiego „Metafory i symbole” (28 lutego godz. 16.30). 

Artysta jest mieszkańcem Kłodzka, członkiem „Kłodzkiego Klubu Fotograficznego”. Na swoich czarno-białych fotografiach uwiecznia człowieka i jego rożne stany emocjonalne. Często posługuje się metaforą. Jest autorem zdjęć do trzech tomików wierszy Zofii Mirskiej pt. „Czerń i biel",  „Tam i z powrotem" oraz „Grudka ziemi”. Kuratorem ekspozycji jest Dagmara Kacperowska. 

Wystawa czynna będzie do 29 marca. 

 

Wasze komentarze

wtorek, 7.4.2020 10:11
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele