komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 22 stycznia 2019

Anastazego, Wincentego

Pracowity weekend ratowników GOPR

środa, 1.8.2018 16:57 , komentarze: 0 , odsłony: 1412
kategorie artykułu:

Miniony weekend był bardzo pracowity szczególnie dla ratowników wałbrzysko-kłodzkiej grupy GOPR. Do działań dysponowani byli ratownicy stacjonujący w Zieleńcu, Sokolcu, a także z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 28 lipca ok. godz. 14.00. Ratownik dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny, uczestnika pieszej wycieczki niebieskim szlakiem ze Skalnych Grzybów w kierunku Wambierzyc, który opadł z sił i nie jest w stanie kontynuować wycieczki. Na miejsce zadysponowani zostali ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Zieleńcu, którzy po dotarciu do poszkodowanego rozpoczęli jego transport do Wambierzyc.

W niedzielę, 29 lipca do ratowników wpłynęło zgłoszenie z aplikacji Ratunek. Jak się okazało grzybiarz  znajdujący się w rejonie Gór Sowich doznał urazu kończyny dolnej i nie jest w stanie samodzielnie wydostać się z tego terenu. Na pomoc ruszyli ratownicy z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu oraz zespół ze Stacji Ratunkowej w Sokolcu. Po dotarciu do poszkodowanego i zaopatrzeniu urazu, mężczyzna został przetransportowany do Bielawy i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. 

W niedziele doszło także do poważnego wypadku na trasie Maratonu MTB im. Artura Filipiaka, gdzie zderzyło się ze sobą dwóch uczestników imprezy. Jeden z mężczyzn,  w wyniku odniesionych obrażeń ewakuowany był przez ratowników ze Stacji Ratunkowej w Zieleńcu do Dusznik-Zdroju, gdzie został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. 

Ratownicy wałbrzysko-kłodzkiej grupy GOPR interweniowali także w Masywie Ślęży, gdzie w niedzielę w wyniku upadku, poważnej kontuzji barku doznał rowerzysta. Na miejsce zadysponowano ratowników z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu, którzy po dotarciu do rowerzysty zaopatrzyli uraz i przetransportowali go na Przełęcz Tąpadła, skąd został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

 

Fot. W. Konieczyński (akcja na Ślęży).

 

 

Wasze komentarze


sobota, 19.1.2019 11:33
3
piątek, 18.1.2019 09:48
4
środa, 16.1.2019 18:28
24
poniedziałek, 14.1.2019 21:00
14
poniedziałek, 14.1.2019 15:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork