komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 9 maja 2021

Bozydara, Grzegorza

Pozostawiona przy łóżku włączona lampka nocna prawdopodobną przyczyną pożaru w Dusznikach-Zdroju [Foto]

środa, 21.4.2021 16:07 , komentarze: 13 , odsłony: 6541
kategorie artykułu:

Pozostawiona przy łóżku włączona lampka nocna była prawdopodobną przyczyną pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Zdrojowej w Dusznikach-Zdroju. Do zdarzenia doszło 19 kwietnia po godz. 5.30.

- Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowano łącznie 11 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) z terenu powiatu kłodzkiego, w tym w pierwszej fazie zdarzenia za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu również zastęp z Republiki Czeskiej, który zawrócony został z trasy po dojeździe i zlokalizowaniu pożaru przez pierwsze jednostki ochrony przeciwpożarowej - informuje mł. bryg. Marcin Kosiński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w  Kłodzku. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów JOP stwierdzono, iż pierwszym podmiotem ratowniczym, który przybył na miejsce zdarzenia był Zespół Ratownictwa Medycznego z Dusznik-Zdroju, który ewakuował lokatorkę z palącego się mieszkania, przebadał ją, a następnie przetransportował do Specjalistycznego Centrum Medycznego im. Jana Pawła II S.A. w Polanicy-Zdroju. Ponadto przed przybyciem JOP samodzielnie z budynku ewakuowało się pięć osób. Działania straży polegały przede wszystkim na ugaszeniu palącego się lokalu mieszkalnego oraz ewakuacji pozostałych lokatorów z budynku. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ lokal mieszkalny nr 2 wraz z jego wyposażeniem. Prawdopodobną przyczyną pożaru było pozostawienie włączonej lampki nocnej znajdującej się przy łóżku.

Poniżej przedstawiamy kilka zasad jakimi należy kierować w chwili wystąpienia pożaru w mieszkaniu, jak również jak jemu zapobiec: https://www.gov.pl/web/kppsp-mogilno/pozar-mieszkania-a-zaczadzenie

 

Foto: mł. bryg. Marcin Kosiński

 

Wasze komentarze

Jestem mieszkanką tego budynku od dnia pożaru nikt z lokalnych...
czwartek, 22.04.2021 13:09 autor: Mieszkaniec
Proszę skontaktować się z Dziennikarką z doby Kłodzko ta Pani...
czwartek, 22.04.2021 20:20 autor: dawna mieszkanka
Podpalone dla odszkodowania
środa, 21.04.2021 21:18 autor: arek