Poznaliśmy trasy zawodów biegowych ULTRABIEL 2022 [MAPA]

poniedziałek, 24.1.2022 12:31 1418 0

Przedstawiamy Państwu trasy zawodów biegowych ULTRABIEL 2022 (mapki i QR Kody) .Trasa na 20 i 60 kilometrów (60 km to trzy pętle po 20 km) została poprowadzona od polany w górnych Bielicach przez Dolinę Białej Lądeckiej, Biały Spław, Dukt nad Spławami do Czarnego Duktu, którym nastąpi zjazd do Bielic do mety.

Trasa początkowo łagodnie prowadzi Doliną Białej Lądeckiej. Po przebiegnięciu 4 km, na skrzyżowaniu dróg kierujemy się w lewo na Biały Spław. Od tego miejsca rozpoczyna się prawie 2 kilometrowy bardzo stromy podjazd. Jest to najtrudniejszy odcinek na trasie. Po dotarciu do skrzyżowania na Białym Spławie z czeską trasą o nazwie Mały Szczengen jedziemy dalej prosto i przyjemnym zjazdem o długości około 2 km docieramy do kolejnego skrzyżowania na Długim Spławie.

Jedziemy dalej prosto, drogą o nazwie Dukt nad Spławami. Pokonujemy stromy podjazd o długości około 300 metrów i następnie Duktem nad Spławami po przebiegnięciu ponad 7 kilometrowej, łagodnej, interwałowej trasy docieramy do Czarnego Duktu. Na Czarnym Dukcie skręcamy ostro w prawo i początkowo stromym zjazdem przechodzącym następnie w łagodniejsze odcinki, po pokonaniu około 5 kilometrów docieramy do mety w Bielicach. Zawodnicy startujący na 60 km, pokonają tą trasę trzykrotnie.

Trasa na 13 kilometrów rozpoczyna się na polanie powyżej parkingu w górnych Bielicach, poprowadzona zostanie w przeciwnym kierunku do trasy na 20 i 60 km. Pętlę, którą pobiegną narciarze nazywamy obecnie Pętlą Bialską. Początek jest łagodny, prowadzi Czarnym Duktem lekko w górę, po przebiegnięciu około 1,2 km na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w głęboką dolinę. Po przebiegnięciu kolejnego kilometra trasy, za ostrym zakrętem w lewo, rozpoczyna się bardzo ostre 400 metrowe podejście. Po dotarciu do drogi, na skrzyżowaniu biegniemy w lewo i łagodną trasą z pięknymi widokami po przebiegnięciu 1,1 km docieramy do Wielkiego Rozdroża.

Tutaj rozpoczyna się 1,5 km, początkowo łagodny a następnie coraz bardziej stromy, podjazd na Przełęcz Suchą. Od Przełęczy Suchej biegniemy ponad 2 km odcinkiem trasy z lekkimi podjazdami i zjazdami, sporo jest też odcinków płaskich, jest to najprzyjemniejszy odcinek na trasie. Odcinek ten nazywamy Duktem nad Spławami. Po dotarciu do Czarnego Duktu, skręcamy ostro w lewo i początkowo bardzo stromym zjazdem przechodzącym następnie w łagodniejsze odcinki, po pokonaniu ok 5 kilometrów docieramy do mety na parkingu w górnych Bielicach, zamykając pętlę.

Źródło: FB Stronie Śl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)