komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 1 czerwca 2020

Justyna, Anieli

Powtórka z matematyki przed maturą – bezpłatne zajęcia online

piątek, 10.4.2020 09:52 , komentarze: 0 , odsłony: 1104
kategorie artykułu:

Na zajęcia online z matematyki, które poprowadzi znany korepetytor i youtuber Stefan Perszka zaprasza maturzystów Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Zajęcia odbędą się w formule transmisji na żywo w sobotę 18 kwietnia br. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Wychodząc naprzeciw sytuacji w jakiej znajdują się tegoroczni maturzyści Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu zaprasza na zajęcia online z matematyki, podczas których zostanie przypomniany i omówiony zakres wiedzy niezbędny do zdania egzaminu dojrzałości na poziomie podstawowym.

Zajęcia odbędą się w formie transmisji wideo na żywo, na kanale YouTube „Zrozumieć matematykę” prowadzonym przez popularnego korepetytora Stefana Perszkę, który od 4 lat przygotowuje uczniów do egzaminów maturalnych. Termin zajęć to 18 kwietnia br., uczestnicy powinni zarezerwować sobie czas w godz. 10:00-14:00, transmisja potrwa ok. 4 godziny.

Zagadnienia matematyczne, które zostaną omówione na przykładach to: liczby rzeczywiste, wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, funkcje, ciągi, trygonometria, planimetria, geometria analityczna, stereometria, statystyka oraz kombinatoryka i prawdopodobieństwo.

Ponadto prowadzący udzieli porad jak efektywnie uczyć się matematyki i z jakich źródeł warto korzystać oraz na co zwrócić uwagę na maturze i jak czytać polecenia zadań, aby prawidłowo je zrozumieć i rozwiązać. Omówione zostaną również najbardziej popularne, schematyczne rodzaje zadań i na żywo rozwiązywane będą zadania z oficjalnych arkuszy CKE z lat 2015-2019.

- Serdecznie zapraszamy na powtórkę z matematyki wszystkich maturzystów. Chociaż z powodu pandemii tegoroczne egzaminy maturalne zostały przełożone, prawdopodobnie na czerwiec, to w końcu się odbędą a wówczas trzeba być do nich dobrze przygotowanym. Z dodatkowego czasu i okazji do nauki zdecydowanie warto skorzystać. Mamy nadzieję, że jako uczelnia będziemy mogli w tym chociaż trochę pomóc. Od prawie miesiąca studia w WSB we Wrocławiu odbywają się online, forma ta pozwala studentom uczyć się, również do egzaminów, dlatego jestem przekonany, że doskonale sprawdzi się jako powtórka przed egzaminem maturalnym – mówi dr hab. Radosław Kamiński, prof. WSB Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

W połowie marca odbyły się podobne zajęcia w formule powtórki przed maturą z języka polskiego. Poprowadziła je znana blogerka Iza Kasperek, która od ponad 5 lat na swoim kanale YouTube „Wiedza z Wami” pokazuje, jak w skuteczny sposób przyswoić sobie wiedzę potrzebną do zdania egzaminu maturalnego. Organizatorem obu powtórek jest grupa Wyższych Szkół Bankowych a zajęcia adresowane są do maturzystów z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cieszą się na Dolnym Śląsku - w powtórce z języka polskiego uczestniczyło ok. 800 osób z Wrocławia i okolic.

Aby wziąć udział w powtórce z matematyki wystarczy zapisać się przez formularz online na stronie www uczelni: https://www.wsb.pl/wroclaw/aktualnosci/online-darmowa-powtorka-przed-matura-z- matematyki.

 

Wasze komentarze

środa, 27.5.2020 09:18
piątek, 22.5.2020 12:05
czwartek, 21.5.2020 11:47
1
poniedziałek, 18.5.2020 10:43
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele