Powstanie kolejna grupa przedszkolna w powiatowym Przedszkolu Specjalnym w Nowej Rudzie

piątek, 2.6.2023 10:32 420 0

W Zespole Szkół w Nowej Rudzie prowadzonej przez Powiat Kłodzki, już drugi rok funkcjonuje Przedszkole Specjalne dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Nowa grupa przedszkolna rozpocznie zajęcia już we wrześniu.

Przedszkole ma bardzo dobre rekomendacje i opinie rodziców, których dzieci uczęszczają do tej noworudzkiej placówki. Jedynie miejsc dla przedszkolaków mało, a zapotrzebowanie duże.

Dlatego też, Zarząd Powiatu Kłodzkiego mając na uwadze potrzeby mieszkańców, w temacie edukacji, opieki i rozwoju dzieci z niepełnosprawnościami, przychylnie ustosunkował się do utworzenia kolejnej grupy przedszkolnej w Przedszkolu Specjalnym w Zespole Szkół Specjalnych w Nowej Rudzie.

Zarząd przeznaczył środki finansowe na adaptację pomieszczenia na nową salę przedszkolną, które przejdzie gruntowny remont. Łączny koszt prac remontowych wyniesie 55 tys. zł.

W sali zostaną wykonane nowe posadzki, położone zostaną regipsy na ścianach, zamontowana nowa instalacja elektryczna, pomieszczenie zostanie również pomalowane. Nowa grupa przedszkolna rozpocznie zajęcia już we wrześniu.

W noworudzkim przedszkolu specjalnym wiedzą:
• Jak zaopiekować się dzieckiem cierpiącym na dysfunkcje rozwojowe,
• Jak pomóc, by możliwie szybko i skutecznie dziecko nauczyło się radzić sobie w codziennym życiu.
Oferują dzieciom z niepełnosprawnościami najlepszą opiekę!

Maluchy dodatkowo korzystają z zajęć z zakresu logoterapii, terapii integracji sensorycznej, terapii pedagogicznej, fizjoterapii, terapii treningu umiejętności społecznych czy poznawania wielozmysłowego w sali doświadczania świata.

Należy wspomnieć, że placówka posiada specjalistyczną, doświadczoną kadrę, która pozwoli na organizowanie oddziaływań stymulujących, usprawniających i kompensujących oraz przygotowujących dziecko do kolejnego szczebla edukacji.

Na zdjęciach są przedstawione obecne, bardzo dobrze wyposażone sale przedszkolne w powiatowym Przedszkolu Specjalnym w Nowej Rudzie. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)