komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 22 października 2019

Halki, Filipa

Powiat świdnicki: podejrzewany o zabójstwo 10-letniej Kristiny zatrzymany!

niedziela, 16.6.2019 19:28 , komentarze: 5 , odsłony: 5846
kategorie artykułu:

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro potwierdza informację dotyczącą zatrzymania podejrzewanego o brutalne morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin (pow. świdnicki). Na godzinę 20.00 zaplanowano konferencję prasową prokuratury. 

Przypominamy, do okrutnej zbrodni doszło 13 czerwca. 10-latka ok. godz. 13.00 wyszła ze szkoły, a ostatni raz była widziana przy boisku szkolnym, ok. 200 metrów od swojego domu. Klika godzin po tym jak nie wróciła do domu rozpoczęto akcje poszukiwawczą, w którą zaangażowali się mieszkańcy, strażacy oraz policja.

Tego samego dnia, ok. godz. 17.45 zwłoki dziewczynki znalezione zostały przez kobietę spacerującą z psem, w lesie w okolicy Pożarzyska, czyli 6 km od Mrowin. Z oględzin wykonanych na miejscu zdarzenia przez prokuratora wynikało, że dziewczynka została brutalnie zamordowana. Potwierdziła to wykonana sekcja zwłok. 

- Przyczyną śmierci były rany kłute: w okolicy szyi oraz klatki piersiowej. Zbrodnia miała charakter seksualny. Potwierdzona została także tożsamość dziecka. Było to zabójstwo, ze szczególnym okrucieństwem - mówił prokurator Marek Rusin.

Na miejscu odnalezienia zwłok dziecka prokuratorzy zabezpieczyli ślady biologiczne, które poddawane są serii badań. Do działań mających na celu ustalenie zabójcy zaangażowanych zostało setki osób.

Jak poinformował wcześniej Mariusz Ciarka z KGP w rozmowie ze stacją tvn, 16 czerwca został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego 22-letni mężczyzna podejrzewany o morderstwo., który od początku był typowany jako sprawca. Nie jest to mieszkaniec gminy Żarów. 

Podczas oficjalnej konferencji, prokurator Pindera w obecności rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji nie potwierdził wieku zatrzymanego.

Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj w godzinach popołudniowych i nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego. Nie mogę ujawniać wieku, dla dobra śledztwa - mówi Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 

10-letnia Kristina wraz z mamą i dwoma młodszymi siostrami mieszkała w Mrowinach od niedawna. Była wzorową uczennicą, bardzo lubianą wśród kolegów i lokalnej społeczności. Uczniom oraz ich rodzicom a także bliskim dziewczynki szkoła zapewniła pomoc psychologa.

 

Wasze komentarze

chinskie prawo tu potrzebne
poniedziałek, 17.06.2019 22:27 autor: olo
dzisiaj, 27 min temu
dzisiaj, 2 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
poniedziałek, 21.10.2019 11:24
poniedziałek, 21.10.2019 08:23
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK