Poszukiwani wolontariusze do obsługi Punktu Szczepień Powszechnych w Kłodzku

czwartek, 24.6.2021 09:11 213 0

Na lipiec i sierpień poszukiwani są wolontariusze do obsługi Punktu Szczepień Powszechnych, który znajduje się w hali sportowej Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłodzku (ul. Kusocińskiego 2). Wsparcie wolontariuszy sprawi, że będzie możliwe przyjmowanie jeszcze większej liczby pacjentów i jeszcze sprawniejsza ich obsługa. To z kolei przyczyni się do szybszego opanowania choroby i powrotu do normalności.


Wolontariusze będą mieli za zadanie m.in. udzielać informacji osobom zgłaszającym się na szczepienie, pomagać przy wypełnianiu formularzy, kierować do odpowiednich stanowisk szczepień czy monitorować pacjentów po przyjęciu szczepionki (pilnowanie czasu i stanu zdrowia pacjentów po podaniu preparatu).W Punkcie mogą pojawić się jeszcze dodatkowe zadania związane z organizacją przebiegu szczepień masowych, przy których będą pomagać wolontariusze np. kierowanie ruchem na parkingu przed punktem szczepień.

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 18 rok życia. Punkty działa od czwartku do piątku. Wystarczy być dyspozycyjnym przez kilka godzin w tygodniu, aby pomóc w funkcjonowaniu Punktu. Wymogiem wobec osób zgłaszających się na wolontariat jest dobry stan zdrowia (wolontariusze również mogą być szczepieni). Od wolontariuszy wymagane będzie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Zgłoszenia na wolontariat od poniedziałku do piątku od godziny; 7.30 do 15.30 pod numerem telefonu: 74 865 46 85

Wolontariusze zostaną wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Dodatkowo otrzymają identyfikatory. Z każdym wolontariuszem zostanie podpisane porozumienie o współpracy na podstawie którego zostanie wystawione zaświadczenie o wolontariacie (wraz z liczbą przepracowanych godzin). Każdy wolontariusz otrzyma ciepły posiłek.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)