Popołudnie w Bierkowicach z poezją Grażyny Sobczak oraz muzyką Magdaleny Marciniszyn [FOTO]

poniedziałek, 13.3.2023 16:26 190 0

10 marca zapisał się w kronice wydarzeń towarzyskich w Bierkowicach jako popołudnie z poezją Grażyny Sobczak oraz muzyką Magdaleny Marciniszyn.

Taki był plan sołtysa i radnego Andrzeja Bartyny, aby podziękować wszystkim paniom – bez wyjątku – za piękno i czas, którym dzielą się na co dzień ze swoimi rodzinami, a także nie szczędzą go w swoim środowisku.

Koncert poetycko-muzyczny „Być kobietą, ale jaką?” swoją obecnością zaszczycili m.in.: senator Aleksander Szwed, Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur, Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Jastrzębski, Zastępca Wójta Urszula Panterałka, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Anna Borak-Kula, Dyrektor Przedszkola Gminnego Danuta Kühnel, Dyrektor Biblioteki Publicznej Mariola Huzar.

Z usta panów padały słowa podziękowania, uznania, i życzeń prosto z serca… Nie zabrakło kwiatów, a także bardzo słodkiego i smacznego tortu ufundowanego przez władze gminy.

Kilka słów o artystkach, które wystąpiły gościnnie na scenie….

Grażyna Sobczak, mieszkanka Krosnowic, od kilkudziesięciu lat pisze poezję, śpiewa i gra na gitarze. Napisała dwutomową książkę – pamiętnik, reportaż o swoim życiu w krainie Pana Boga.

Magdalena Marciniszyn, mieszkanka Bierkowic. Wielokrotna stypendystka programu. Im. Grzegorza Ciechowskiego. Uczestniczka wielu wydarzeń muzycznych o randze ogólnopolskiej.

Obie panie chcą się dzielić swoimi historiami i pasjami. Potrafią pięknie prowadzić dialog z otoczeniem. Ich sprawność artystyczna zaczarowała nie tylko panie…

Na życzenie mieszkańców Bierkowic, pani Grażyna napisała hymn-piosenkę pt. „Nasze Bierkowice”. Oto fragment:  

Piękna nasza ziemia od Bałtyku aż do gór;
lecz najbliższa i najdroższa nasza wieś słowiańska;
osnuta czarem i urokiem chlubnej przeszłości;
gdzie toczyły się wojny i czasami było źle...

Nasze Bierkowice choć niewielkie zachwycają tak;
jakby hrabina odcisnęła swój ślad...
i na nowo ożył pałac oraz folwarczny czas...
Bierkowice nasza miejscowość ukochana.

Naszą siłą jest wspólne zaangażowanie wraz z sołtysem
i Centrum Biblioteczno-Kulturalnym, osiągamy założone cele,
a jest ich wiele... [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)