komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 15 sierpnia 2020

Napoleona, Stelii

Ponad milion złotych na wspólny projekt edukacyjny powiatu kłodzkiego, powiatu świdnickiego i Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

środa, 17.10.2018 16:16 , komentarze: 0 , odsłony: 1447
kategorie artykułu:

„Międzypowiatowa droga po sukces” to projekt, który obejmie wsparciem 3 szkoły ogólnokształcące –Zespół Szkół Alternatywnych z Kłodzka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku oraz II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy.


Projekt na łączną kwotę 1 294 379,61 zł przewiduje zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, zajęcia rozwijające uzdolnienia, wyjazdy edukacyjne, szkolenia dla nauczycieli, targi edukacyjne oraz zakup doposażenia do szkół. Młodzież będzie mogła wziąć udział w zajęciach specjalistycznych organizowanych na uczelniach wyższych, w wyjazdach do Konsulatu Generalnego Niemiec, a także będzie mogła skorzystać z zajęć z języka niemieckiego prowadzonych przez nativ speakerów w Fundacji „Krzyżowa”. Młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach z pedagogiem oraz doradcą zawodowym.

Projekt zakłada realizację kilku celów: wzrost kompetencji kluczowych, w tym cyfrowych, wzrost kompetencji społecznych uczniów, wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, poprawę efektywności nauczania przez doposażenie szkół w sprzęty do pracowni specjalistycznych. 

- Bardzo się cieszę z udziału w naszym świdnicko-kłodzkim projekcie. Oprócz dodatkowych zajęć dla uczniów, wyjazdów na wyższe uczelnie oraz doposażenia naszych szkół, będziemy mogli nawzajem lepiej poznać swojemetody pracy, wymienić się doświadczeniem”- mówi Jacek Iwancz, dyrektor II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy.


Autorka projektu, Aleksandra Królak – Wąsowicz, podkreśla horyzontalny charakter projektu: „projekt zakłada współpracę II LO w Świdnicy i dwiema szkołami z Kłodzka. Wspólnie realizowane będą targi edukacyjne.”

Projekt „Międzypowiatowa droga po sukces” współfinansowany jest ze środków UE w ramach RPO
Dolny Śląsk.

 

Wasze komentarze

wtorek, 11.8.2020 13:45
wtorek, 11.8.2020 10:31
poniedziałek, 10.8.2020 19:09
poniedziałek, 10.8.2020 10:10
sobota, 8.8.2020 00:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK