Ponad 900 zawodników na Bike Maratonie

piątek, 3.10.2014 13:31 4701 0

Bogdan Czarnota (Kross Racing Team) nie miał sobie równych podczas przedostatniej edycji Bike Maratonu w Polanicy- Zdroju. Na dystansie Mega najlepszy okazał się Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo Dema P

WR Team)

 

Bike Maraton w Polanicy- Zdroju był przedostatnim sprawdzianem formy kolarzy. Tym razem kolarze start zaplanowano z samego centrum uzdrowiska, bazą polanickiego Bike Maratonu został Park Szachowy. Mimo wiszących w powietrzu ciężkich chmur wyścig odbył się przy dobrej pogodzie a na starcie stanęło ponad 900 osób. Trasy jakie co roku przygotowują organizatorzy są przyjmowane przez zawodników z dużym entuzjazmem. Sztywne podjazdy i trudne techniczne zjazdy wymagają bardzo dobrego przygotowania. Każdy miał do wyboru jeden z trzech dystansów: Giga, Mega oraz Mini

Najdłuższy i zarazem najbardziej wymagający dystans GIGA w Polanicy liczył 73 kilometry długości, a przewyższenie na nim sięgały 2000 metrów. Wymagające podjazdy, szutrowe drogi i singletracki były niezwykle ciężką przeprawą. Na starcie pojawiło się wielu zawodników, których oglądać mogliśmy na poprzedniej edycji w Poznaniu. Wśród wielu znakomitych nazwisk ponownie zabrakło Bartosza Janowskiego (Romet MTB Team), który wciąż dochodzi do siebie po odniesionej kontuzji. Warunki były bardzo trudne i mocno dawały w kość. Na metę Czarnota przyjechał z bardzo dużą, bo prawie 6 minutową przewagą. Na drugim, pewnym miejscu pojawił się Michał Ficek (Cyclo Trener Team). Najniższy stopień podium w klasyfikacji Open uzupełnił Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra).

Na drugim co do długości dystansie MEGA kolarze mieli do pokonania 48 kilometrów i 1400 metrów przewyższeń. Trasa podobnie jak na Giga obfitowała w trudności techniczne na zjazdach. Walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy dwoma zawodnikami. Patrykiem Kaczmarczykiem (Mitutoyo Dema PWR Team) oraz Mariuszem Kozakiem (MTB Team RMF FM Rockstar Energy Drink). Po bardzo zaciętej walce ostatecznie lepszy okazał się kolarz z Wrocławia, który na metę wjechał niespełna 10 sekund przez Kozakiem. Na trzecim miejscu przyjechał Dariusz Poroś (Romet MTB Team), który do zwycięzcy stracił niecałą minutę.

Wśród kobiet z bardzo dużą przewagą triumfowała Aleksandra Misterska (Romet MTB Team). Drugie miejsce zajęła Ewa Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team), a trzecie miejsce zajęła Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team).

Najkrótszy i najłatwiejszy dystans MINI liczył 24 kilometry przy przewyższeniach sięgających 750 metrów. Sama trasa była zdecydowanie mniej wymagająca, jednak można było znaleźć na niej zjazdy wymagające podstawowych umiejętności. Po raz kolejny w tym sezonie triumfował Piotr Iciaszek (KKW Jama Wałbrzych). Prawie 3 minuty za nim przyjechał Robert Bachmatiuk (Sklep Rowerowy Bike Finger), a trzecia pozycja przypadła Marcinowi Mokiejewskiemu (Serwis Mowisport).

Marta Wesołowska (Bioam Racing Team) wygrała wśród kobiet na dystansie Mini. Drugie miejsce zajęła Natalia Kołodziej (Gomola Trans Airco 1). Na najniższym stopniu podium stanęła Izabela Dudek (Sosnowiec).

Przed kolarzami ostatni wyścig Bike Maratonu, który rozegra się w Świeradowie Zdroju za niespełna 2 tygodnie.

Zdjęcia i wyniki z Polanicy-Zdroju można znaleźć na www.bikemaraton.com

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)