Polsko-Czeski Rajd Rowerowy za nami [Foto]

niedziela, 8.8.2021 13:42 2323 0

Około 150 uczestników wzięło udział w zorganizowanym w sobotę, 7 sierpnia, polsko-czeskim rajdzie rowerowym. Trasa prowadziła z Nowej Rudy do Radkowa, a zwieńczeniem wydarzenia był piknik rodzinny w geoparku nad Zalewem. 

- Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pn. „Sportowo i rodzinnie - obchody 25-lecia w Euroregionie Glacensis”. Mamy uczestników z Polski oraz Czech i są to zarówno grupy zorganizowane m.in. ze Stronia Śląskiego, Międzylesia, Szczytnej, jak i osoby, które przyjechały do nas ze Strzelina czy z Niemczy. Impreza pomyślana została tak, aby nie był to wyścig, a dobra zabawa z piknikiem rodzinnym - mówi Bernadeta Tambor, dyrektor biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis.

Trasa rajdu podzielona była na odcinki, z przystankami zlokalizowanymi przy Zamku Sarny i parkingu przy ul. Noworudzkiej w Wambierzycach. Dla uczestników przygotowane zostały pamiątkowe koszulki oraz poczęstunek. 

Wybraliśmy trzy gminy, przez które prowadził rajd. Rozpoczęliśmy w Nowej Rudzie, później uczestnicy przejechali ścieżkami rowerowymi przez gminę Radków do samego Radkowa z metą przy Zalewie, gdzie organizowany jest piknik. Dużą rolę w organizacji tego wydarzenia odegrały gmina Radków oraz gmina miejska Nowa Ruda, które bardzo nam pomogły. Ogromne podziękowania dla tych ludzi, dla panów burmistrzów, ich pracowników, bo bez nich tej imprezy nie udałoby się zorganizować - podsumowuje dyrektor biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)