Policyjne patrole na stokach Czarnej Góry, Zieleńca i Sokolca [Foto]

środa, 12.1.2022 16:24 1956 5

Policjanci z powiatu kłodzkiego - w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz „Bezpieczne stoki” - rozpoczęli służby na terenach stacji narciarskich w Zieleńcu, Czarnej Górze i Sokolcu. Funkcjonariusze przede wszystkim pilnują bezpieczeństwa i porządku na stokach narciarskich i w ich rejonach. Reagują na sytuacje niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania, jak również promują odpowiedzialne postawy wśród miłośników zimowego szaleństwa.

- Narciarskie patrole można spotkać na stokach Czarnej Góry, Zieleńca i Sokolca. To już kolejny sezon, kiedy funkcjonariusze z powiatu kłodzkiego czuwają nad bezpieczeństwem amatorów zimowych sportów. Inauguracja sezonu rozpoczęła się wczoraj na terenie Ośrodka Narciarskiego Zieleniec Ski Arena od doskonalenia zawodowego 15 funkcjonariuszy w zakresie metod i form pełnienia służby na zorganizowanych terenach narciarskich. Wszystko po to, aby policjanci jak najlepiej mogli wykonywać swoje zdania w ramach służby w patrolach narciarskich. Jak co roku podstawowym zadaniem funkcjonariuszy na szlakach i nartostradach jest działanie prewencyjne związane z czuwaniem nad bezpieczeństwem turystów oraz porządkiem publicznym. Policjanci zwracają uwagę na sprzęt, który narciarzom zdarza się pozostawić bez opieki, legitymują osoby podejrzanie się zachowujące, zwracają uwagę na odpowiedzialną postawę i kulturę na stoku, w kolejkach do wyciągu, upowszechniają Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). W przypadku turystów, którzy popełniają wykroczenia, policjanci w zależności od sytuacji stosują pouczenia lub nakładają mandaty karne. Mając na uwadze zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób przebywających na terenie ośrodków narciarskich dodatkowo służby pełnią także funkcjonariusze prewencyjni - w tym też patrole piesze. Funkcjonariusze wzorem lat ubiegłych będą realizować swoje zadania  na stokach głównie w weekendy, w okresach, kiedy występuje większy ruch turystyczny, zaś podczas ferii pojawią się na terenie ośrodków narciarskich także w dni powszednie - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

 

Policjanci apelują do wszystkich, którzy wybierają na stoki narciarskiej o zachowanie zdrowego rozsądku i dobre przygotowanie do panujących warunków atmosferycznych. Mieszkańcom i turystom życzymy miłego i bezpiecznego szusowania.

 

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

czwartek, 13.01.2022 22:21
Do Sejmu, tam w pracy chlają, a nie tłok robić...
czwartek, 13.01.2022 12:55
A stoją w krzakach z radarem i manadaty łoją? Powinni...
Zen czwartek, 13.01.2022 11:32
Do sklepów maseczek pilnować
kłodczanin czwartek, 13.01.2022 07:53
Powinni po cywilnemu pilnować jak w lokalach łoją kieliszki jeden...
środa, 12.01.2022 22:47
Kiedy patrole policyjne na Orlikach, za każdy faul mandat i...