Policyjne działania pn. "Trzeźwy Poranek"

poniedziałek, 11.10.2021 11:48 1131 2

Od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu kłodzkiego trwają działania pn. "Trzeźwy Poranek". Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy kontrolują stan trzeźwości kierujących, a także zwracają uwagę na stan trzeźwości innych uczestników ruchu drogowego.

Sprawdzenie stanu trzeźwości to podstawowy element kontroli drogowej. Duża aktywność policji w tym zakresie przekłada się również na poziom bezpieczeństwa na drogach. Wciąż niestety zdarza się, że bezmyślni kierowcy decydują się na jazdę po spożyciu alkoholu. Dlatego oprócz doraźnych kontroli policjanci drogówki prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Funkcjonariusze wyposażeni w urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec kierowcy może zostać także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Zibi poniedziałek, 11.10.2021 13:26
PIS TAK PROWADZI POLSKE DROGA UE ZE NIEDLUGO NAS WYKOLEI
rewers poniedziałek, 11.10.2021 12:30
Zamiast kontrolować w sposób przewidywalny kierowców proponowałbym każdego ranka przejazdy...