komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 25 czerwca 2019

Lucji, Wilhelma

Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na Dolnym Śląsku

środa, 15.2.2017 14:30 , komentarze: 1 , odsłony: 1370
kategorie artykułu:

Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa kolejne już działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem - „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek technicznej ochrony. Niestety jak pokazują policyjne statystyki, nie wszyscy stosują się do przepisów. Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili ponad 1.600 wykroczeń, popełnionych przez kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów.

Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Niestety nie wszyscy się do nich stosują. Taki stan rzeczy wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy też rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu kolejny raz koordynowali na terenie województwa dolnośląskiego działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa.

Podczas prowadzonej ostatnio akcji funkcjonariusze ujawnili blisko 850 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, w tym również zaistniałych w stosunku do „niechronionych uczestników”. Były to m. in. nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, czy też nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Jeżeli chodzi o pieszych, to w tym przypadku policjanci ujawnili łącznie ponad 700 wykroczeń. Wśród nich największą grupę stanowiły wykroczenia dotyczące przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci ujawnili również 50 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów i dotyczyły one m. in. jazdy po przejściu dla pieszych, nieprawidłowego oświetlenia, czy też korzystania z chodnika tam, gdzie jest obowiązek korzystania z istniejących dróg dla rowerów.

W wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 1600 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami, rowerzystów i pieszych. Za złamanie przepisów ruchu drogowego blisko 1400 osób zostało ukaranych grzywną w drodze postępowania mandatowego lub skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądów. W pozostałych przypadkach sprawcy wykroczeń zostali przez policjantów pouczeni.

źródło: KWP Wrocław 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
niedziela, 23.6.2019 10:53
5
sobota, 22.6.2019 13:45
czwartek, 20.6.2019 11:16
czwartek, 20.6.2019 10:46
20
ELMECIK
ELMECIK
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe