komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Policyjne działania "Listopadowy weekend 2019" na terenie powiatu kłodzkiego

piątek, 8.11.2019 11:43 , komentarze: 0 , odsłony: 1232
kategorie artykułu:

Od 8 do 11 listopada br. policjanci przy współpracy z innymi służbami przeprowadzą działania kontrolne pod kryptonimem „LISTOPADOWY WEEKEND 2019”.

- Głównym celem tych działań jest ograniczenie zdarzeń drogowych i zminimalizowanie ich skutków dlatego też policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 8 w kierunku Kudowy-Zdroju, drogę krajową numer 33 w kierunku Boboszowa, a także inne drogi na terenie powiatu kłodzkiego - informuje podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. 

Policjanci, pełniący służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie. Policjanci reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć również pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym. 

- Apelujemy również do rowerzystów, aby poruszali się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami , a także w trosce o swoje zdrowie i życie korzystali z kasków oraz odblasków.  Ponadto policja powiatu kłodzkiego apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiali bez nadzoru i opieki swojego mienia. Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń skorzystajmy z pomocy sąsiadów, ponieważ pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia - mówi podinsp. Martuszewska.

Pamiętajmy, aby stosować się do zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów i zespołów pojazdów o DMC powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

10 listopada 2019 – w godz. 18.00 – 22.00

11 listopada 2019 – w godz. 8.00 – 22.00

Zadbajmy  wspólnie, aby weekend upłynął spokojnie i bezpiecznie, bez ofiar na drogach. 

 

Wasze komentarze

piątek, 25.9.2020 20:12
8
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK