Policyjna grupa SPEED... Przed nimi nie uciekniesz! Podczas weekendu przekonało się o tym kolejnych dwóch kierowców

poniedziałek, 23.1.2023 15:26 266 1

Grupa SPEED zajmuje się ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To nadmierna prędkość, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowany, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

Policjanci z kłodzkiej grupy SPEED podczas weekendu nadzorowali ruch na drogach powiatu kłodzkiego. W służbie  wykorzystali radiowóz z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Podczas realizacji zadań na drodze DK8, zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny miernik prędkości wskazał, że było to 112 km/h. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h! Za kierownicą siedział 42-letni mężczyzna, który za swoje wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych. Stracił również prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 14 punktów karnych.

Funkcjonariusze kłodzkiej drogówki zatrzymali również na DK8 kierującego samochodem osobowym, który na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. 38-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat 1,5 tys. zł oraz 13 punktów karnych.

W sumie podczas ubiegłego weekendu na terenie naszego powiatu funkcjonariusze drogówki wylegitymowali 170 osób, przeprowadzili 162 kontrole drogowe oraz sprawdzili stan trzeźwości u 139 kierujących pojazdami. Ujawnili 120 wykroczeń drogowych.  Ponadto zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych w kontrolowanych pojazdach i 8 uprawnień do kierowania. Na terenie powiatu kłodzkiego było 12 kolizji drogowych. [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

poniedziałek, 23.01.2023 16:12
Dlaczego nie dają 15 punktów?