Policjant z Kłodzka spotkał się z seniorami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie

piątek, 28.8.2020 07:00 1256 0

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku spotkał się z seniorami w Stroniu Śląskim. Głównym celem spotkania było przypomnienie osobom starszym o zagrożeniach jakie mogą spotkać w codziennym życiu i jak sobie z nimi radzić.

Spotkanie było dobrą okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w kontaktach  z osobami obcymi. Dzielnicowy mł. asp.Grzegorz Piech z kłodzkiej komendy policji przestrzegał seniorów przed fałszywymi akwizytorami, oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Opowiadał również o programie prewencyjnym  „bezpieczny Senior”.

Podczas spotkania zwrócił uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców oraz przypomniał uczestnikom spotkania o obowiązku zakrywania ust i nosa m.in. w urzędach, sklepach i w komunikacji miejskiej.

Funkcjonariusz zwrócił uwagę na aplikacje „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa” i możliwości wykorzystania jej w codziennym życiu. Dzielnicowy przypomniał, że wykorzystanie aplikacji może przyczynić się nawet  do uratowania życia np. osoby bezdomnej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)