Policjanci zabezpieczają niewybuch

sobota, 6.11.2021 12:05 2423 1

Na peryferiach Nowej Rudy znaleziony został pocisk artyleryjski. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny policjantów poinformował mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Zabezpieczony niewybuch zostanie zneutralizowany na poligonie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.

- Na tego rodzaju znalezisko przypadkowo natrafił, mężczyzna, który w krzakach  zauważył  przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. O tym fakcie został powiadomiony oficer dyżurny Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, który skierował na miejsce patrol policji. Mundurowi potwierdzili, że rzeczywiście jest to pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczają niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabiorą pocisk do neutralizacji na wyznaczonym poligonie - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

 

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Andrzej sobota, 06.11.2021 23:08
Tu trochę info na temat covida. Napisy po polsku https://rumble.com/volf6h-lekarz
-prezydenta-trumpa-ujawnia-globalny-spis