Policjanci z Kłodzka zatrzymali poszukiwanego, który ukrywał się... w windzie!

środa, 23.11.2022 15:11 1513 5

Nie da się uniknąć odpowiedzialności, można ją jedynie odwlec w czasie. Tak próbował 44-letni mężczyzna, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Schował się przed policjantami w windzie.

Podstawy poszukiwań obywateli przez policję są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy, celem których jest doprowadzenie poszukiwanego do zakładu karnego, aresztu śledczego, ośrodka opiekuńczo-wychowawczego, ustalenie jego miejsca pobytu lub przeprowadzenie z nim czynności procesowych. Policjanci typują ewentualne miejsca przebywania, sprawdzają „kryjówki” osób poszukiwanych – ukrywających się przed organami ścigania. W większości przypadków jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Policjanci Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali 44-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie 5 nakazów doprowadzeń wydanych przez Sąd Rejonowy w Kłodzku w sprawie kradzieży.

Poszukiwany został zatrzymany dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu i pracy operacyjnej kryminalnych z kłodzkiej komendy. Mimo późnej godziny, policjanci w Kłodzku sprawdzali pomieszczenia gospodarcze, klatki schodowe i strychy. O godz. 1:00 przystąpili do sprawdzenia piwnic oraz korytarzy w 10-piętrowym budynku. Tam w windzie ujawnili ukrywającego się mężczyznę. Nie spodziewał się, że policjanci znajdą go w tak nietypowym miejscu. Teraz 44-latek ponad 4 lata spędzi w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwa.

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

dzisiaj, 18 godz temu
OJ TA HEROINA CIEKAWE CZY SPRZEDAŁ DILERA, MYŚLĘ ŻE TAK...
dzisiaj, 18 godz temu
dzisiaj, 18 godz temu
Ok
***** piątek, 25.11.2022 19:33
Jak doskonałe rozpoznanie to po co sprawdzać strych?
arekafryka środa, 23.11.2022 16:24
Winda nie wpadłaby na tak głupi pomysł.