komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 8 marca 2021

Beaty, Wincentego

Policjanci uczestniczą w działaniach prewencyjnych na rzecz bezpieczeństwa

piątek, 19.2.2021 10:15 , komentarze: 1 , odsłony: 471
kategorie artykułu:

W obecnym trudnym czasie policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną mają ograniczone możliwości kontaktu z uczniami. Jednak policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie wykorzystując formę zdalnej komunikacji. Omówione zostały zagadnienia dotyczące przeciwdziałaniu przestępstwom z nienawiści i dyskryminacji.

Funkcjonariusze z kłodzkiej komendy wykorzystując formę zdalnej komunikacji od grudnia ubiegłego roku prowadzą  zajęcia na temat bezpieczeństwa. Kierownik dzielnicowych młodszy aspirant Filip Paszczyk oraz dzielnicowy aspirant Grzegorz Piech wykorzystując zdalną komunikację przeprowadzili blisko 70 spotkań w których uczestniczyło 1300 uczniów szkół podstawowych i średnich. W zajęciach uczestniczyli również nauczyciele i pedagodzy szkolni.   Policjanci zwrócili szczególną uwagę na problematykę przestępczości z nienawiści, zagadnienia dotyczące dyskryminacji i handlu ludźmi. Policjanci zwrócili również  uwagę na zagadnienia dotyczące hejtu i mowy nienawiści. Policjanci omówili sposoby radzenia sobie z hejtem oraz konsekwencji prawnych  z nim związanych.

Głównym celem tej akcji jest zapewnienie dostępu uczniom szkół do profilaktyki również podczas zdalnego nauczania. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania nurtujące uczniów szkół średnich . Podczas spotkania online funkcjonariusze omówili specyfikę oraz zasady rekrutacji do Policji. Kłodzcy policjanci zapowiadają kolejne zajęcia profilaktyczne w tej formie dla uczniów.

 

Wasze komentarze

piątek, 5.3.2021 16:35
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele