komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa

piątek, 10.5.2019 15:50 , komentarze: 0 , odsłony: 404
kategorie artykułu:

Każdego roku dochodzi do wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Policja Powiatu Kłodzkiego w ubiegłym roku odnotowała 8 wypadków drogowych i 34 kolizje z udziałem rowerzystów. W zdarzeniach tych obrażeń ciała doznało 9 osób. Wielu zdarzeniom można byłoby zapobiec, gdyby kierujący przestrzegali przepisów.

Pamiętajmy, że kierowanie rowerem po zapadnięciu zmroku lub w niesprzyjających warunkach atmosferycznych niewątpliwie zwiększa ryzyko wypadków. Dlatego miłośnicy jednośladów powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Pomimo, iż przepisy nie wymagają używania kasków ochronnych, każdy a szczególnie najmłodsi powinni w takim kasku jeździć. Elementy odblaskowe umieszczone na odzieży zdecydowanie zwiększą widoczność kierującego jednośladem. To, że rowerzysta widzi samochód nie oznacza, że widzi go również kierujący innym pojazdem. Dlatego na drodze należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie możemy skorzystać ze ścieżek rowerowych.

Pamiętajmy, że w przypadku nawet najmniejszej kolizji rowerzysty z innym kierującym, to on ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z niej bez obrażeń.

Również znaczącym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo użytkowników "dwóch kółek" jest sprawny i właściwie wyposażony rower.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Zatem korzystajmy z dróg w taki sposób, aby to nie zagrażało naszemu bezpieczeństwu oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

 

Wasze komentarze

piątek, 26.6.2020 11:30
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele