Policjanci powiatu kłodzkiego sprawdzają jak respektowane są nakazy i obostrzenia

środa, 12.1.2022 10:13 157 0

Policjanci z kłodzkiej komendy - w obliczu obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - każdego dnia sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu kłodzkiego stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z bezpłatnej aplikacji KWARANTANNA DOMOWA. Ułatwi to znacznie pracę wszystkim służbom.

Policjanci sprawdzają przestrzeganie obowiązujących przepisów w związku z epidemią COVID-19. Funkcjonariusze w ramach działań prowadzą kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust. Sprawdzają również jak są przestrzegane przepisy nakazujące zachowanie reżimu sanitarnego. Przypomnijmy, że usta i nos należy zasłaniać w pomieszczeniach zamkniętych tj. na terenie nieruchomości wspólnych, w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej), w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelni, w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej. Zachowujmy też bezpieczną odległość od innych osób, nie tłoczmy się w jednym miejscu, unikajmy spotkań w większym gronie. Kłodzcy policjanci swoją obecnością i podejmowanymi działaniami przypominają o wciąż obowiązujących zasadach mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19. Osoby, które ignorują restrykcje i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa muszą liczyć się ze stanowczym działaniem policjantów w obszarze egzekwowania obwiązujących przepisów.

Jeszcze raz apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Niech naszym wspólnym celem będzie ochrona zdrowia.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej

Dodaj komentarz

Komentarze (0)