Policjanci odzyskali sprzęt o wartości 150 tys. złotych i zatrzymali podejrzanego

wtorek, 4.4.2017 13:33 16409 4

Quady, motocykle, rowery, sprzęt ogrodowy oraz elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 150 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci z Kłodzka. Funkcjonariusze zatrzymali też 33-letniego mężczyznę podejrzanego o związek z kradzieżami mienia na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Przedmioty ukryte były w garażach i pomieszczeniach gospodarczych na terenie powiatu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

- Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w wyniku pracy operacyjnej ustalili miejsce, w którym mogą znajdować się przedmioty pochodzące z kradzieży. Policjanci weszli na teren posesji i w jednym z garaży użytkowanych przez 33-letniego mężczyznę ujawnili skradziony quad. W innych garażach i pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczyli także łącznie 5 quadów, 3 motocykle, 3 rowery, traktor ogrodniczy, silnik spalinowy do łodzi, elektronarzędzia oraz części do motocykli i inne przedmioty o łącznej wartości blisko 150 tysięcy złotych - informuje podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Na podstawie dokonanych na chwilę obecną sprawdzeń okazało się, że dwa z zabezpieczonych quadów pochodzą z kradzieży w Zieleńcu, a motocykl i silnik do łodzi skradzione zostały w Wielkiej Brytanii.

- Do wyjaśnienia w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali przebywającego na miejscu 33-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia policjanci podejrzanemu przedstawili zarzuty przestępstwa kradzieży mienia. Okazało się również, że 33-latek w przeszłości był już karany za przestępstwa narkotykowe - mówi podinsp. Wioletta Martuszewska.

Dalsze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy polegać będą m.in. sprawdzeniu pochodzenia pozostałych przedmiotów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają zatrzymań innych osób mających związek z kradzieżami.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów przestępstwo kradzieży mienia i paserstwa zagrożone są karą do 5, natomiast za kradzież z włamaniem sprawcy grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

mm środa, 05.04.2017 18:37
Ośmiornica rozbita
wtorek, 04.04.2017 20:24
Kradno potem tirami na wschód wywożo
hak wtorek, 04.04.2017 19:33
uciac lapy
ķonio krokodyl wtorek, 04.04.2017 18:30
Kocham tiry