komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 8 marca 2021

Beaty, Wincentego

Policjanci odzyskali skradziony 11-latkowi prezent urodzinowy

czwartek, 21.1.2021 12:25 , komentarze: 1 , odsłony: 1825
kategorie artykułu:

11-latek dostał rower w prezencie na urodziny, jednak nie zdążył się nim długo nacieszyć, gdyż jednoślad został mu skradziony z klatki schodowej. Intensywne poszukiwania noworudzkich policjantów przyczyniły się do tego, że chłopiec odzyskał swój urodzinowy prezent, a sprawca za tę kradzież będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa.

fot. KPP Kłodzko

 

Wykonując dalsze czynności policjanci ustalili, że mężczyzna w przeszłości dopuścił się już tego typu przestępstw.

- Okazało się, że podejrzany mieszkaniec powiatu kłodzkiego ukradł rower, którym później dojeżdżał do pracy. Wczoraj policjanci zatrzymali 37-latka i zabezpieczyli przy nim skradziony rower wartości 1500 zł - mówi podinspektor Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji. 

Odzyskany jednoślad od razu trafił do 11-letniego chłopca.

- Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają, czy zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Zatrzymany był już wcześniej karany za podobne czyny i skazany na karę pozbawienia wolności. Teraz sprawca za swoje czyny ponownie odpowiadać będzie przed sądem w warunkach powrotu do przestępstwa - dodaje policjantka.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Jednak podejrzany odpowiadać będzie w ramach tzw. recydywy podstawowej, czyli sąd może wymierzyć karę  przewidzianą za przypisane podejrzanemu  przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

KPP w Kłodzku

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 35 min temu
czwartek, 4.3.2021 09:13
6
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele